Witamy na stronie biblioteki SP1 w Bolesławcu.

Znajdziecie tutaj aktualne informacje, konkursy, porady, lektury i nowości, elektroniczne materiały oraz wiele innych interesujących wiadomości.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu

Jesteśmy biblioteką Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu.

Co czytać, czyli o książkach na bibliotecznych półkach

W naszej bibliotece znajdziecie wiele interesujących książek z literatury pięknej i popularnonaukowej.

Myślę, więc czytam

W czytelni możecie skorzystać z literatury popularnonaukowej i poczytać czasopisma. Zachęcamy do częstych odwiedzin.

Konkursy, wystawy, plebiscyty, projekty …

Nasza biblioteka jest miejscem, w którym zawsze dzieje się coś ciekawego.

e-Twinning w bibliotece szkolnej

Współpracujemy z wieloma europejskimi szkołami wykorzystując nieograniczone możliwości technologii informacyjnej.

22.01.2011

Nagrody i wyróżnienia


PIERWSZE MIEJSCE W POLSCE
Projekt "W labiryncie książek" został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu eTwinning w kategorii wiekowej 11-15 lat.



WYRÓŻNIENIE w Ogólnopolskim Konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich MISTRZ PROMOCJI CZYTELNICTWA 2019.


Nagroda Prezydenta Miasta Bolesławiec za promocję miasta w roku 2016.

Nasz udział w ceremonii rozdania Nagród Europejskich 2016 podczas dorocznej konferencji programu eTwinning, która odbyła się w Atenach w dniach 27-29 października.

Więcej >>>



Projekt "Is this castle haunted? - Czy w tym zamku straszy" zajął III miejsce w ogólnopolskim konkursie Nasz projekt eTwinning 2016 w najtrudniejszej, jednocześnie najbardziej prestiżowej, ambasadorskiej kategorii.

I miejsce w Europie 
w europejskim konkursie "Nagrody eTwinning 2016" w kategorii wiekowej 12-15 lat.
Lista laureatów została opublikowana na europejskim i polskim portalu programu eTwinning.


Krajowa Odznaka Jakości 
za projekt Czy w tym zamku straszy?


Nominacja na funkcję ambasadora programu eTwinning w województwie dolnośląskim.


III miejsce Dominika Chlastawy w wojewódzkim konkursie literacko-artystycznym Książka – nie książka. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i zrealizowany przez Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną we Wrocławiu.


Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 zajęła III miejsce w ogólnopolskim Konkursie SBP – Mistrz Promocji Czytelnictwa 2013. Przyznana nagroda jest wyrazem uznania dla aktywności i kreatywności Biblioteki w upowszechnianiu czytelnictwa i działalności edukacyjnej.

Projekt Noc w bibliotece znalazł się na liście najlepszych projektów, które dotarły do ostatniej rundy ewaluacyjnej Konkursu o Europejskie Nagrody eTwinning 2014.



Nagroda w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” 2012/2013


Strona biblioteki szkolnej zajęła IV miejsce w ogólnopolskim Konkursie na Nauczycielski Blog 2013.


E-CZYTNIKI KSIĄŻEK W NASZEJ BIBLIOTECE


Projekt Noc w bibliotece zajął I miejsce w Polsce w konkursie "Mój projekt eTwinning 2013".

2013 r. - Nagroda Prezydenta Miasta Bolesławiec za promocję miasta.


 Projekt "Podróże kształcą" otrzymał wyróżnienie w międzynarodowym konkursie MEDEA AWARDS 2012, promującym tworzenie multimedialnych materiałów edukacyjnych oraz wykorzystanie nowych mediów w nauczaniu.


Udział w Europejskiej Konferencji eTwinning w Berlinie w dniach 29-31.03.2012




Udział w Europejskim Forum Innowacyjnych Nauczycieli i Innowacyjnych Szkół w Lizbonie w dniach 19-22.03.2012


Mentor programu eTwinning




Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie POLSKI INTERNET na Najlepszą Stronę Internetową 2011 roku.









Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Innowacyjny Nauczyciel 2011.

Projekt “Books make friends, friends make books” zajął I miejsce w Polsce w konkursie "eTwinning w szkolnej bibliotece 2011".

2011 r. - II miejsce w ogólnopolskim konkursie ogłoszonym w Roku Marii Skłodowskiej-Curie na pomysł projektu o noblistce zajął projekt „Jedyna, której nie zepsuła sława”





2009 - 2013 - Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości za projekty eTwinning

2011 r. - Nagroda Prezydenta Miasta Bolesławiec za promocję miasta.




2010 r. - Znak Jakości Interkl@sa
Więcej >>>
2010 r. - III miejsce w ogólnopolskim konkursie na stronę internetową „5 lat eTwinningu w mojej szkole”.
Więcej  >>>









2010 r. - Certyfikat "Szkoła Bezpiecznego Internetu"
Więcej >>>
Nasza "bezpieczna" strona

2010 r. - Nagroda Prezydenta Miasta Bolesławiec za promocję miasta w 2009 r.







 2010 r. - III miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszy WebQuest opublikowany z pomocą Webuzza – za projekt „Magiczna kraina”.

2009 r. - Patronat Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009
Więcej >>>  i tutaj >>>

2009 r. - projekt edukacyjny „Z baśnią w plecaku” zajął III miejsce w ogólnopolskim konkursie "eTwinning w szkolnej bibliotece".
Więcej >>>







2009 r. -  Innowacyjna Szkoła
Więcej >>>




2009 r. - I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Przyjazna energia” (scenariusz zajęć), organizowanym pod patronatem MEN, Rzecznika Praw Dziecka i Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

2009 r. - Nagroda Prezydenta Miasta Bolesławiec za promocję miasta w 2008 r.

2008 r. - II miejsce i tytuł INNOWACYJNY NAUCZYCIEL 2008 ogólnopolskiego konkursu, organizowanego w ramach programu „Partnerstwo dla Przyszłości” firmy Microsoft.
Więcej >>>
2008 r. - Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na scenariusz lekcji o społeczeństwie obywatelskim – nagroda za scenariusz „Jestem dzieckiem i mam swoje prawa”.








2007/2008 - III miejsce w wojewódzkim konkursie w ramach projektu "Edukacyjna Platforma Polsko-Niemieckiego Pogranicza" na scenariusz zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Scenariusze są opublikowane na platformie w języku polskim i niemieckim.

2008 r. - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Projekty edukacyjne w bibliotekach pedagogicznych i bibliotekach szkolnych - ICIM"









2006 r. - wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie „Nasze ABC” na realizację międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego.

2006 r. - wyróżnienie w konkursie wojewódzkim „Konstytucja dla Europy” - wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

2004 r.- wyróżnienie w międzynarodowym konkursie znajomości państw Unii Europejskiej „Europa quiz” – w nagrodę wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.


2003 r. - I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy o Unii Europejskiej dla pracowników bibliotek, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i UKIE. Nagroda -73 pozycje książkowe o UE wzbogaciły zbiory biblioteczne.

2002 r. - wyróżnienie w konkursie "Biblioteki w Szkole" na najciekawszą stronę internetową biblioteki szkolnej i pedagogicznej zatytułowanym "Pokaż swoją dobrą stronę"

2002 r. - wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na najlepiej przeprowadzony Tydzień Czytania Dzieciom w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom";

Autografy

Nasza biblioteka kolekcjonuje autografy pisarzy i innych ciekawych ludzi,
z którymi się spotykamy lub korespondujemy.











Wykorzystano: skany książek 

21.01.2011

SZKOŁA DLA PRZYSZŁOŚCI

SZKOŁA DLA PRZYSZŁOŚCI
- BIBLIOTECZNY PRZEGLĄD ZAWARTOŚCI CZASOPISM
I PORTALI INTERNETOWYCH

Proponujemy ciekawe artykuły on-line na temat edukacji dla przyszłości, innowacyjnej szkoły, innowacyjnych metod nauczania

Marlena Plebańska, Izabela Kołodziejczyk, Izabela Kula. Wspieranie rozwoju kompetencji kluczowych u gimnazjalistów - projekt e-Akademia Przyszłości. E-mentor nr 1 (38)/2011.
Czy metody nauczania wykorzystywane obecnie w kształceniu dzieci i młodzieży mogą skutecznie rozwijać ich kompetencje kluczowe? Jakie metody są najbardziej efektywne? Jak powinna wyglądać szkoła XXI wieku?

Piotr Wojciechowski. E-sprawdziany - argumenty za i przeciw. E-mentor nr 5 (37)/2010.
Wraz z rozwojem komputeryzacji i e-nauczania sprawdziany elektroniczne stają się coraz bardziej popularne. Entuzjaści uważają, że e-quizy to wymóg naszych czasów, natomiast przeciwnicy twierdzą, że podczas tego typu sprawdzianów oceniany jest tylko wynik końcowy z całkowitym ominięciem toku rozumowania zdającej osoby.

Ewa Palka. Co różni platformy edukacyjne Moodle i OLAT? E-mentor nr 4 (36) / 2010.
W opracowaniu omówione zostały najważniejsze elementy różniące, a także łączące platformy dydaktyczne Moodle i OLAT. Porównanie przeprowadzone zostało z uwzględnieniem aspektów pedagogicznych i technicznych.

Marcin Polak. Sto najważniejszych narzędzi nowoczesnej edukacji 2008. Edunews.pl
Brytyjski instytut Centre for Learning and Performance Technologies (CLPT) przygotował listę najważniejszych narzędzi edukacyjnych. Wyboru dokonało 223 ekspertów z różnych krajów, którzy zajmują się zawodowo tematyką edukacyjną i szkoleniową. Na liście znalazły się zarówno programy komputerowe, jak i narzędzia interaktywne dostępne w Internecie.

Adam Jagiełło-Rusiłowski: Innowacje w szkole, albo wykluczenie w życiu. Edunews.pl
Innowacja w edukacji - zdaniem badaczy tematu, nie ma szans bycia radykalną, dopóki nie stanie się integralną częścia rewolucyjnych zmian społeczno-ekonomicznych (Hess). Jej przyrostowy zatem charakter przebiega dwutorowo: dotyczy zarówno polepszania jakości nauczania, wyrównywania szans edukacyjnych różnych grup społecznych, jak i zwiększania skuteczności systemu zarządzania instytucjami szkoleniowymi czyli lepszego gospodarowania ograniczonymi środkami.

Agnieszka Andrzejczak. Profil na Facebooku, czyli nauczyciel w sieci. Edunews.pl
Portale społecznościowe to hit ostatnich lat - do wyboru są zagraniczne, jak np. Facebook, Bebo, My Space, jak i polskie, np. Grono czy Nasza Klasa. Niby nie ma nic dziwnego w dzieleniu się zdjęciami i w odnajdywaniu starych znajomych. Ale pojawia się pytanie - czy nauczycielom wypada tworzyć ogólnodostępne profile, które łatwo mogą odnaleźć ich uczniowie?

Piotr Peszko. Jak korzystać z WebQuestu? Edunews.pl
WebQuest jest to nowatorska metoda pracy z uczniami wykorzystująca technologię informacyjną. Celem podstawowym tej metody jest przedstawienie nowego sposobu pogłębiania wiedzy wykorzystującego elementy uczenia się zespołowego opartego na idei konstruktywizmu, czyli budowania własnej wiedzy w oparciu o zasoby Internetu.
Zbigniew Osiński: E-learning (e-kształcenie) w edukacji szkolnej. Edunews.pl
Z dużym prawdopodobieństwem możemy przyjąć, że w perspektywie kilkunastu lat technologia informacyjna stanie się nieodłącznym elementem życia prywatnego i zawodowego większości ludzi w naszym kręgu cywilizacyjnym. Pozyskiwanie, opracowywanie i wykorzystywanie informacji stanie się częścią typowych codziennych działań.


Więcej innowacji i nowoczesnej edukacji na stronach: