Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

15.05.2014

NA GALI WE WROCŁAWIU

14 maja Dominik Chlastawa z klasy 5c wziął udział w uroczystej gali wręczenia nagród laureatom konkursu literacko-artystycznego Moja książka – nie książka zorganizowanego przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i zrealizowanego przez Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną we Wrocławiu. Dominik zajął III miejsce w konkursie, a w nagrodę otrzymał czytnik e-książek i inne upominki. W konkursie udział wzięło 120 szkół, ktore zgłosiły 480 prac. Jury wyłoniło 13 laureatów w poszczególnych grupach wiekowych.


Gala podsumowująca konkurs odbyła się w siedzibie Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu. Uroczystość wzbogaciły ciekawe prezentacje multimedialne: Jak powstała książka – od papirusu do iPada oraz Krótki szkic o długiej historii ekslibrisu. Na zakończenie obejrzeliśmy wystawę Sprawniejsi od sprawnych,  przygotowaną przez Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu oraz podziwialiśmy prace konkursowe wyeksponowane na specjalnej wystawie.

2 komentarze:

Gratulacje! Cieszy że mamy dzieciaki, którym chce się więcej i mają jakieś zainteresowania. Z opisu wynika, że impreza była ciekawa. Pozdrawiam.

Dziękuję w imieniu Dominika. Okazało się, że konkursy łączące literaturę z technologią są bardzo potrzebne. Świadczy o tym wyjątkowo duża liczba uczestników. Tym bardziej cieszymy się z sukcesu. Pozdrawiam serdecznie.

Prześlij komentarz