04.02.2011

E - czytanie

Polecamy i zachęcamy do odwiedzania literackich stron internetowych. Spotkacie tam swoich ulubionych bohaterów, dołączycie do grona fanów najpopularniejszych książek, znajdziecie wierszyki, bajeczki i fragmenty utworów. Zapraszamy!


Bajka - zbiór bajek, opowieści i baśni podzielonych na kilka kategorii: bracia i siostry, anioły i diabły, królewny i królewicze, przyjaciele i wrogowie, chłop i baba, czarodzieje i czarnoksiężnice.
Bajki dla dzieci – do obejrzenia i poczytania.Czas Dzieci - gry, zabawy, konkursy, książki, wierszyki do czytania i słuchania.


Czytanie jest OK
Biblioteka wielkiej przygody - 35 książek z kanonu lektur młodzieżowych.
Czytanki przytulanki
Blog o książkach dla dzieci i młodzieży.
Detektyw Pozytywka
Jeśli lubisz książki Grzegorza Kasdepke o sympatycznym detektywie, koniecznie zajrzyj.Disney - polska strona internetowa Disneya zawierająca informacje o filmach i serialach. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających są gry i zabawy z ulubionymi bohaterami oraz opisy bajkowych postaci.


Felix, Net i Nika
Strona popularnej serii książek autorstwa Rafała Kosika.
Polska strona poświęcona Harry'emu Potterowi, czyli strona Magii we wszystkich odmianach!


Magiczne drzewo - Andrzej Maleszka
Strona serii książek i filmów.

Miffy
Strona Miffy, bohaterki książek Dicka Bruny

Mikołajek
Mikołajka nikomu nie musimy przedstawiać. Wejdź na stronę i baw się: rozwiąż quiz, weź udział w konkursie, czytaj ... słowem - wejdź do świata Mikołajka! 

Mors, Pinky i... – strona o książkach Dariusza Rekosza z serii "Mors, Pinky i...". Ich bohaterami są Leszek Morszol - Mors oraz Alicja Pankiewicz - czyli Pinky, którzy często wplątują się w różne sensacyjne przygody. Złodzieje, przemytnicy, gangsterzy, porywacze, zaginone przedmioty, ukryte skarby, pościgi, strzelanina.

Wasze bajki - kolorowa strona z ciekawymi animacjami zawierająca bajki do słuchania.
Wiersze dla dzieci – multimedialne wiersze, teatrzyk, quizy, malowanki, puzzle.

Wierszyki dla dzieci
Wierszyki znanych polskich poetów do czytania i do słuchania.