04.02.2011

E - czytanie

Polecamy i zachęcamy do odwiedzania literackich stron internetowych. Spotkacie tam swoich ulubionych bohaterów, dołączycie do grona fanów najpopularniejszych książek, znajdziecie wierszyki, bajeczki i fragmenty utworów. Zapraszamy!Bajarka - księgarnia internetowa z bajkami dla dzieci, w której wybrane książki można otwierać, przeglądać, a nawet kartkować słuchając przy tym szelestu stron.Bajka - zbiór bajek, opowieści i baśni podzielonych na kilka kategorii: bracia i siostry, anioły i diabły, królewny i królewicze, przyjaciele i wrogowie, chłop i baba, czarodzieje i czarnoksiężnice.

Bajki dla dzieci – do obejrzenia i poczytania.Bajki misia Bumka – przygody pluszowego misia Bumka. Miś uczy też dzieci dobrych manier, podpowiada jak ciekawie spędzać wolny czas, a także objaśnia trudne słowa i zjawiska.Baltazar Gąbka - strona poświecona przygodom Baltazara Gąbki. Znaleźć tutaj można informacje na temat autora, fragmenty książek do przeczytania lub wysłuchania, a także kolorowanki i puzzle.Czas Dzieci - gry, zabawy, konkursy, książki, wierszyki do czytania i słuchania.


Czytanie jest OK
Biblioteka wielkiej przygody - 35 książek z kanonu lektur młodzieżowych.
Czytanki przytulanki
Blog o książkach dla dzieci i młodzieży.
Detektyw Pozytywka
Jeśli lubisz książki Grzegorza Kasdepke o sympatycznym detektywie, koniecznie zajrzyj.Disney - polska strona internetowa Disneya zawierająca informacje o filmach i serialach. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających są gry i zabawy z ulubionymi bohaterami oraz opisy bajkowych postaci.E-szkoła Wirtualnej Polski - serwis dla dzieci z gryami, zabawami edukacyjnymi, opowiadaniami, bajkami, ciekawostkami, komiksami i innymi multimediami. Europejska Stolica Bajki w Pacanowie – gry i zabawy, wszystko o Koziołku Matołku, konkursy, ciekawe wydarzenia i akcje.

Felix, Net i Nika
Strona popularnej serii książek autorstwa Rafała Kosika.


Franklin - strona poświęcona sympatycznemu zielonemu żółwikowi. Mamy tutaj informacje na temat Franklina, jego rodziny i przyjaciół oraz autorki jego przygód, a także opisy prawdziwych żółwi. Są także kolorowanki, układanki i inne zabawy.


Polska strona poświęcona Harry'emu Potterowi, czyli strona Magii we wszystkich odmianach!
Kiedy byłam mała
Podróż w świat książek z dzieciństwa Zuzanny Orlińskiej, autorki książki Matka Polka.Kubuś Puchatek i przyjaciele – strona oferuje między innymi wiele bajek, do oglądania i do czytania, kolorowanki, gry, tapety i wiele innych kubusiowych atrakcji.Łazik i Klara - Erik Jakub Groch
Przeczytajcie piękną opowieść o przyjaźni dziewczynki i małego pieska. To książka dla dzieci w każdym wieku, ale także i dla dorosłych.

Magiczne drzewo - Andrzej Maleszka
Strona serii książek i filmów.

Matka Polka – Zuzanna Orlińska

Polecam "Matkę Polka" znużonym dzieciom i ich stroskanym mamusiom: to będzie wielka podróż do radości życia. Małgorzata Musierowicz
 Miffy
Strona Miffy, bohaterki książek Dicka Bruny


Mikołajek
Mikołajka nikomu nie musimy przedstawiać. Wejdź na stronę i baw się: rozwiąż quiz, weź udział w konkursie, czytaj ... słowem - wejdź do świata Mikołajka! 

Mors, Pinky i... – strona o książkach Dariusza Rekosza z serii "Mors, Pinky i...". Ich bohaterami są Leszek Morszol - Mors oraz Alicja Pankiewicz - czyli Pinky, którzy często wplątują się w różne sensacyjne przygody. Złodzieje, przemytnicy, gangsterzy, porywacze, zaginone przedmioty, ukryte skarby, pościgi, strzelanina.

Miś Paddington - wiele informacji na temat misia Paddingtona, jego ulubionej marmolady oraz autora opowieści o tym sympatycznym bohaterze. Dodatkowo na odwiedzających czeka fragment bajki czytany przez Artura Barcisia.

Poezja polska
Bogaty zbiór wierszy poetow polskich

Podróż w Krainę Baśni. Strona o najpiękniejszym baśniach i najsławniejszych baśniopisarzach ( H. Ch. Andersen, J. i W. Grimm oraz Ch. Perrault). Znajdują się tu tłumaczenia baśni, zbiór baśniowych motywów i mnóstwo ciekawych zadań.

Pan Kuleczka - strona książki. Pana Kuleczkę, który wszystko zrozumie i na wszystko znajdzie radę, chciałby znać każdy! Podopiecznymi Pana Kuleczki są trzy zwierzątka: kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk. Dzięki grom znajdującym się na tej stronie możecie dołączyć do świata Pana Kuleczki.
Strona poświęcona serii książek o mieszkającym na wsi starszym panu i jego kocie.Playhousedisney.tv to przygotowana z rozmachem, pelna gier i zabaw strona internetowa dla dzieci.

Przecinek i kropka.
Książki są fajne i kropka! Portal stworzony przez Empik zabiera dzieci w niezwykłą podróż po świecie, w którym książka to nie tylko stronice wypełnione tekstem i ilustracjami, a przede wszystkim wspaniała przygoda i okazja do poznawania świata.

Trzynastka na karku – Katarzyna Majgier Książka opowiada tylko o niektórych spośród wielu ważnych pytań, jakie zadają sobie trzynastolatki.Wasze bajki - kolorowa strona z ciekawymi animacjami zawierająca bajki do słuchania.

Wiersze dla dzieci – multimedialne wiersze, teatrzyk, quizy, malowanki, puzzle.


Wierszyki dla dzieci
Wierszyki znanych polskich poetów do czytania i do słuchania.