20.08.2010

PROJEKT NAGRODZONY

5 czerwca 2009 r. w Hotelu Sofitel we Wrocławiu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Programu eTwinning -„Kreatywne podejście do wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji szkolnej”.Podczas konferencji odbyła się ceremonia rozdania nagród, będąca podsumowaniem pięciu ogłoszonych konkursów dla uczestników programu eTwinning i Comenius. Uroczystość ta była wspaniałą okazją do obejrzenia najlepszych przykładów projektów europejskich, wykorzystujących nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne w edukacji szkolnej.

eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Laureatem konkursu "eTwinning w szkolnej bibliotece" został realizowany przez nas projekt "Z baśnią w plecaku", którego koordynatorem jest Teresa Prokowska, a uczestniczkami uczennice klasy IV c. Zajęliśmy III miejsce i otrzymaliśmy "Certyfikat eTwinnig 2009". Projekt został zaprezentowany podczas konferencji, a Dyrektor Programu "Uczenie się przez całe życie" z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji - pan dr Paweł Poszytek wręczył laureatce List gratulacyjny. Podobne wyróżnienie wręczyła pani Beata Pawłowicz - Dolnośląski Kurator Oświaty.Wcześniej projekt został objęty patronatem Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009, a kilka dni temu otrzymał Krajową Odznakę Jakości.


Ta wyjątkowa odznaka jest wyrazem uznania pracy nauczyciela, uczniów i szkoły, która została oceniona jako spełniająca najwyższe standardy europejskie. Każde z Narodowych Biur Akcji eTwinning (NSS) ocenia i nagradza Odznaką Jakości te szkoły, które spełniają wymagane kryteria.
W projekcie, realizowanym w ramach akcji eTwinning, biorą udział uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu i grupa uczniów Ecole Primaire Publique z Salut-Les-Rethel we Francji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz