05.02.2011

E - książki


Książka elektroniczna ma już 40 lat!

W Internecie dostępne są legalne darmowe kolekcje e-booków. Wybraliśmy miejsca z polskimi e-ksiązkami.

Wolne Lektury
Biblioteka cyfrowa tworzona przez Fundację Nowoczesna Polska; oferująca lektury szkolne i inne książki.


Federacja Bibliotek Cyfrowych

Korzystając z zamieszczonej na stronie wyszukiwarki, przeszukujemy zasoby polskich bibliotek cyfrowych tworzonych przez biblioteki, uczelnie archiwa, muzea i ośrodki badawcze.

Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona

Biblioteka cyfrowa oferująca teksty literackie, naukowe, dokumenty historyczne, czasopisma, fotografie i inne, których oryginały znajdują się w Bibliotece Narodowej.


Darmowe książki w sklepie cyfrowaszafa.pl

Zbiór darmowych e-booków dostępnych w sklepie internetowym cyfrowaszafa.pl. Znajdziemy tam książki należące do klasyki literatury polskiej i światowej.


Polskie książki w Feedbooks.com

Lista darmowych polskich e-booków dostępnych w Feedbooks.com; w serwisie publikowana jest nowa literatura, umieszczana tam przez autorów książek.


Projekt Gutenberg
To chyba najbardziej znane miejsce w sieci gdzie można znaleźć bezpłatne treści. Większość tytułów jest w języku angielskim, ale jest też wiele pozycji w innych językach: francuskim, niemieckim, hiszpańskim. Dzieł w języku polskim jest niewiele.

Złote Myśli

Darmowe e-booki Wydawnictwa Złote Myśli
Polska Biblioteka Internetowa

Głównym celem Polskiej Biblioteki Internetowej jest promowanie idei powszechnie dostępnego zasobu publikacji bibliotecznych i archiwalnych.


Biblioteka Literatury Staropolskiej i Nowołacińskiej (BLSN)

Internetowe edycje dzieł powstałych w okresie od X do XVIII w., głównie w języku łacińskim oraz polskim.

Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej

Projekt Uniwersytetu Gdańskiego gromadzi arcydzieła literatury polskiej, zawiera przewodnik literacki i poradnię literacką.
Skarby archiwów polskich

Najcenniejsze dokumenty i materiały pochodzące ze zbiorów polskich archiwów państwowych prezentowane na stronie serwisu Polska.pl.

Staropolska On-line

Serwis edukacyjny poświęcony dawnej literaturze polskiej w kontekście dziedzictwa kultury europejskiej.http://staropolska.pl/


Międzynarodowa Biblioteka Cyfrowa dla Dzieci

Ciekawa strona zawierająca dzieła literatury dziecięcej z całego świata. Dostępne są tutaj tysiące książek w 54 językach z ponad 60 krajów, z których można korzystać bez ograniczeń za pośrednictwem Internetu. W języku polskim jest obecnie 18 książek.Więcej o e-książce można dowiedzieć się na stronach portalu http://www.eksiazki.org/ .

1 komentarz: