04.02.2011

E - adresy

Bezpieczne i atrakcyjne strony dla dzieci, które warto odwiedzać:

Astraland - serwis dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Dla dzieci: gry, puzzle, kolorowanki, galerię prac. Dla rodziców: artykuły, porady, konkursy i informacje o imprezach dla dzieci. Dla nauczycieli: konspekty zajęć, informacje oświatowe, scenariusze treningu kreatywności.

Blog Świętokrzyskiej Czarownicy - zdjęcia z podróży na miotle i opis przygód pośród gęstej puszczy, podziemnych jaskiń, prastarych gór i zamków. Konkursy, gry i zabawy dla młodych odkrywców.


Buliba.pl - gry i piosenki dla dzieci, zabawy rozwijające wyobraźnię, a także wiele innych niespodzianek, takich jak kolorowanki, gotowe do wydrukowania zaproszenia urodzinowe oraz bileciki do prezentów.


eCHOPIN - strona o naszym największym kompozytorze. Poznajemy życiorys wybitnego Polaka, który jest ukazany w bardzo atrakcyjny, interesujący sposób. Dodatkową atrakcją są utwory Chopina, których można posłuchać, gry oraz tapety do pobrania.

Gry matematyczne - program wspomagający naukę podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porównywanie liczb oraz tabliczka mnożenia.

Heniek - encyklopedia online skierowana do dzieci. Heniek stara się pomoc dzieciom zdobywać wiedzę z różnych dziedzin min. biologii, geografii czy fizyki. Pozwala również dowiedzieć się więcej o ulubionych bajkach i programach. Hasła zawierają ciekawostki, zdjęcia i filmy.


Klub Młodego Archeologa - krzyżówki, łamigłówki, puzzle oraz kolorowanki mają na celu pokazać dzieciom, czym jest archeologia. Dodatkową atrakcją są ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Konsumenckie ABC - strona akcji edukacyjnej „Moje konsumenckie ABC", gdzie znajdziemy szereg ważnych informacji dotyczących kupowania produktów, czyli bycia konsumentem. Możemy obejrzeć film lub zagrać w grę „Sklep", czy „Zakupy", ściągnąć ciekawe tapety na pulpit i wysłać znajomym e - kartkę.

Kula.gov.pl - to projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to interaktywna podróż po wielu miastach Polski. W każdym z wybranych miast poznajemy charakterystyczne dla nich postaci, ich dzieła oraz obiekty kultury i sztuki.Kulturalny plac zabaw – gry i zabawy, książki, film i teatr, muzyka i piosenki, kolorowanki.
Learnenglishkids - nauka języka angielskiego podczas zabawy. Mnóstwo interaktywnych gier i zabaw edukacyjnych.
Magiczny Kraków Dzieciom – zestaw gier i zabaw tematycznie związanych z Krakowem.Mali Turyści – podpowiedzi miejsc i sposobów spędzania czasu wolnego. Strona adresowana przede wszystkim do rodzin z dziećmi lubiących aktywny wypoczynek i uwielbiających podróże po kraju.Mapa Kultury - interaktywna mapa Polski, tworzona z wizytówek ciekawych Miejsc, interesujących opowieści i ludzi; zawiera informacje o ciekawostkach, historiach oraz zwyczajach danego miejsca.


Mingoville - lekcje angielskiego dla dzieci online! Zarejestruj się dziś, żeby uczyć się angielskiego za pośrednictwem zabawnego i kolorowego portalu Mingoville, gdzie znajdziesz ćwiczenia, piosenki, animacje i gry.

Ochrona Środowiska - strona Ministerstwa Ochrony Środowiska dla dzieci, a na niej: gry, puzzle i kolorowanki. Tutaj dowiesz się, co robią biedronki zimą i co nam w trawie piszczy. Uśmiechnięty Maurycy opowiada o środowisku i uczy, jak oszczędzać wodę, energię elektryczną, w jaki sposób segregować odpady.

Ortofrajda - multimedialny pakiet dydaktyczny Ortofrajda, gwarantuje wspaniałą zabawę. Ułatwia naukę czytania na poziomie elementarnym, pozwala szybciej i trwalej przyswajać poprawną pisownię wyrazów.

Pięć porcji w szkole - strona programu „5 porcji warzyw, owoców lub soku" dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Rolę gospodarzy pełnią bohaterowie Super-Piątki, którzy zapoznają najmłodszych użytkowników z zasadami diety 5 porcji. Są tutaj m.in. owocowo-warzywne gry, galerię kolorowanek, puzzle i quizy.


Polska – strefa wiedzy - Profesor Webski przedstawia ciekawe informacje i zgadywanki o Polsce, historii i przyrodzie. Na stronie są kolorowanki, ciekawostki, gry, quizy.


Republika Dzieci. Magazyn internetowy dotyczący problematyki dzieci i rodziny. Porady dla rodziców i wychowawców. Dziecko w świecie współczesnym.


Sieciaki - bezpieczny Internet dla dzieci i młodzieży. Sieciaki zapraszają dzieci do zabawy na bezpiecznej stronie, na której zgromadzono: bajki, komiksy, radio, konkursy, nagrody, gry, kolorowanki.
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 - pomoc młodym osobom potrzebującym wsparcia. Odwiedzający stronę znajdą na niej filmiki z udziałem sławnych gości, którzy wyrażają swoja opinię na temat 116 111. Na dzieci i młodzież czekają także informację o tym, gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach oraz jakie prawa ma każdy z nas.To tylko fizyka. Projekt przedstawia proste doświadczenia fizyczne dla dzieci i nie tylko.Victor Junior - strona czasopisma: sprawy nastolatków, problemy, ciekawe książki, ćwiczenia przed sprawdzianem.Zabawy edukacyjne – zestaw interaktywnych gier i zabaw: kolorowanki, układanki, piktogramy, literki, cyfry i figury.Zielona lekcja - ekologiczny portal edukacyjny. Ogromna baza filmów, artykułów, bajek, łamigłówek, kolorowanek, plakatów o tematyce przyrodniczej, konkursy. Można skorzystać z bazy ścieżek dydaktycznych, by odnaleźć tę najbliższą miejscu zamieszkania.


Zyraffa – nauka poprzez zabawę: gry edukacyjne, konkursy, krzyżówki, quizy i jeszcze więcej rozrywki. Bajkowa telewizja – zbiór najpopularniejszych polskich dobranocek. Bezpieczne gry


3..2..1..Internet! Bezpieczny rajd po sieci ze znanym kierowcą rajdowym Krzysztofem Hołowczycem. Pomnóż swoim rówieśnikom: Sandrze, Kubie, Ani, Szymonowi i Piotrkowi podjąć właściwe decyzje. Zostań internetowym ekspertem! Strona projektu Fundacji Dzieci Niczyje oraz firmy Microsoft.

Bezkresny las – strona Partnerstwa dla Przyszłości, gdzie najmłodsi mogą dowiedzieć się, jak bezpiecznie surfować w Internecie. Strona oferuje interaktywne scenki edukacyjne, quizy oraz gotowe plany lekcji.
Bezpieczeństwo Dla Wszystkich - sympatyczny kosmita Woosh pokazuje jak unikać niebezpieczeństw na ulicach. Dzięki kursom e-learning oraz pamiętnikowi Woosha dzieci dowiadują się, jak dbać o własne bezpieczeństwo na drodze. Są gry dla dzieci: puzzle, gry pamięciowe, zagadki i gadżety.
Bezpieczna przygoda z Internetem. Strona o bezpiecznym Internecie dla dzieci, gdzie dowiedzą się, jak bezpiecznie surfować po Internecie i kiedy powiadomić rodziców o zagrożeniach znajdujących się w sieci.

Dzikie Internetowe Lasy - celem podróży przez Dzikie Internetowe Lasy jest dotarcie do „E - Miasta", miejsca zabawy, pokoju i wolności. Podróż obfituje w wiele przygód i niebezpieczeństw. W trakcie zabawy każdemu towarzyszy W@b - mały pajączek, który chętnie służy pomocą.
Gary Gra - edukacyjny serwis z grami ekologicznymi. Dowiesz się kim jest Gary Gazik i dlaczego ochrona środowiska jest taka ważna. Zagrasz w Dzikie Wysypiska, Segregację, Recykling i Neutralizację. Znajdziesz też konkurs z super nagrodami! Pomóż Garemu sprzątać świat i razem z nim chroń środowisko.


Planeta Energii – wszystko o energii: co to jest, skąd się bierze, jak ją odzyskać. Zostań kapitanem kosmicznej misji, włącz się do zabawy i pomóż kosmitom odzyskać utraconą energię.


Pyrek - policyjny serwis edukacyjny. Gospodarzem strony jest sierżant Pyrek. W "Pyrkowej Krainie" zamieszczone są interaktywne gry i zabawy. Zachęcają dzieci nie tylko do zabawy, ale również do nauki. Dodatkowo dzieci uczą się tu postępować według ustalonych norm i zasad.Yummy - edukacyjne językowe gry flash dla dzieci on-line. W serwisie znajduje się szereg gier edukacyjnych w języku angielskim, niemieckim, francuskim i polskim.