04.02.2011

E - adresy

Polecamy bezpieczne, rozwijające i atrakcyjne strony, które warto odwiedzać. Poznacie wiele ciekawych rzeczy, odbędziecie niezwykłe podróże, pogłębicie swoją wiedzę, doskonale się przy tym bawiąc, Zapraszamy!

Dyktanda.net - zabawy z ortografią - klasy I - VI. Dyktanda online to doskonały sposób nauki połączony z zabawą. Dzięki nim możesz sprawdzić swoje umiejętności praktycznego stosowania zasad pisowni. Zagraj w zgadywanki ortograficzne, sprawdź swoje umiejętności podczas rozwiązywania testów, utrwal podstawowe zasady pisowni.

http://www.ortografka.pl/ - - serwis z grami słownymi o zasadach pisowni. Zawiera oryginalne testy ortograficzne, ćwiczenia i dyktanda z języka polskiego w wersji online.

Dyktanda.online - jeszcze jeden serwis pozwalający na sprawdzenie swoich umiejętności ortograficznych. Po ukończeniu zadania otrzymasz informację zwrotną.Buliba.pl - gry i piosenki dla dzieci, zabawy rozwijające wyobraźnię, a także wiele innych niespodzianek, takich jak kolorowanki, gotowe do wydrukowania zaproszenia urodzinowe oraz bileciki do prezentów.


Kula.gov.pl - to projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to interaktywna podróż po wielu miastach Polski. W każdym z wybranych miast poznajemy charakterystyczne dla nich postaci, ich dzieła oraz obiekty kultury i sztuki.


Mali Turyści – podpowiedzi miejsc i sposobów spędzania czasu wolnego. Strona adresowana przede wszystkim do rodzin z dziećmi lubiących aktywny wypoczynek i uwielbiających podróże po kraju.


Sieciaki - bezpieczny Internet dla dzieci i młodzieży. Sieciaki zapraszają dzieci do zabawy na bezpiecznej stronie, na której zgromadzono: bajki, komiksy, radio, konkursy, nagrody, gry, kolorowanki.


Victor Junior - strona czasopisma: sprawy nastolatków, problemy, ciekawe książki, ćwiczenia przed sprawdzianem.
Zyraffa – nauka poprzez zabawę: gry edukacyjne, konkursy, krzyżówki, quizy i jeszcze więcej rozrywki. Bajkowa telewizja – zbiór najpopularniejszych polskich dobranocek. Bezpieczne gry


3..2..1..Internet! Bezpieczny rajd po sieci ze znanym kierowcą rajdowym Krzysztofem Hołowczycem. Pomnóż swoim rówieśnikom: Sandrze, Kubie, Ani, Szymonowi i Piotrkowi podjąć właściwe decyzje. Zostań internetowym ekspertem! Strona projektu Fundacji Dzieci Niczyje oraz firmy Microsoft.

Planeta Energii – wszystko o energii: co to jest, skąd się bierze, jak ją odzyskać. Zostań kapitanem kosmicznej misji, włącz się do zabawy i pomóż kosmitom odzyskać utraconą energię.
Yummy - edukacyjne językowe gry flash dla dzieci on-line. W serwisie znajduje się szereg gier edukacyjnych w języku angielskim, niemieckim, francuskim i polskim.