Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

05.04.2012

Europejska Konferencja eTwinning w Berlinie

Nauczycielka - bibliotekarka Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 – Teresa Prokowska wzięła udział w Europejskiej Konferencji eTwinning w Berlinie.

Udział w konferencji był jedną z nagród za zajęcie I miejsca w Polsce w konkursie „Nasz projekt eTwinning 2011”. Konferencja odbyła się w dniach 29-31.03.2012. Nauczycielka zaprezentowała tam nagrodzony projekt.

Podczas trzech dni konferencji odbywały się różnorodne warsztaty tematyczne, dyskusje, prezentacje najlepszych projektów eTwinning. Wymiana doświadczeń, dobrych praktyk i wiedzy w zakresie wykorzystania nowych technologii w międzynarodowych projektach edukacyjnych znajdą w przyszłości odzwierciedlenie w kolejnych przedsięwzięciach.

Konferencji towarzyszyła wystawa projektów eTwinning zrealizowanych przez szkoły z całej Europy. Polskie Narodowe Biuro eTwinning nadzorowało stoisko tematyczne "Przedszkola i szkoły podstawowe", na którym prezentowane były projekty polskie, czeskie, greckie, litewskie, bułgarskie, rumuńskie, portugalskie. Polskie projekty prezentowane były także na stoiskach: "Języki słowiańskie", "Przedmioty humanistyczne", "Projekty międzyprzedmiotowe", "Projekty matematyczne" i "Szkolnictwo zawodowe".


0 komentarze:

Prześlij komentarz