Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

29.06.2013

Książka na wakacje

Wakacje to dla wielu z nas czas odpoczynku z książką w ręku. Nie mamy już obowiązków lekturowych, możemy czytać to, co lubimy najbardziej. Niektórzy już dawno zaplanowali sobie wakacyjne czytanie, ale są też tacy, którzy chętnie by coś przeczytali, ale nie bardzo wiedzą, co. 

Może skorzystacie z naszych podpowiedzi?

Tajemnica kempingu - Martin Widmark


Lasse, Maja i Miranda, korzystając z ostatnich dni wakacji, rozbijają namiot na kempingu nad jeziorem. Panuje tu przyjemna, leniwa atmosfera. Wkrótce jednak spokój zostaje zburzony serią drobnych kradzieży i coraz bardziej tajemniczym zachowaniem pozostałych mieszkańców kempingu.

Lato z Agatą - Renata Opala


Rysiek i Wojtek spędzają wakacje nad morzem, tam poznają Agatę. Dziewczyna w męskiej paczce? Czemu nie, tym bardziej że to niezwykła i bardzo tajemnicza dziewczyna. A do tego pojawia się zwariowany naukowiec Leonidas i... góra lodowa.
Źródło: Wydawnictwo Skrzat

Wakacje Emilki - Joanna Klugmann


Emilce i Julii - dwóm siedmiolatkom, które wraz ze swoimi mamami spędzały lato nad ciepłym morzem - niełatwo było się poznać. Gdy jedna się rozpakowywała, druga już spacerowała po morskim brzegu. Gdy ta wróciła na kolację, tamta znów poszła się na spacer...
Źródło: Wydawnictwo Skrzat

Lato Stiny - Lena Anderson


Stina spędza lato u dziadka na wyspie. Łowią razem ryby, a Stina zbiera patyki, piórka i inne ciekawe rzeczy, które morze wyrzuciło na brzeg. Czasem wokół wyspy szaleje sztorm, a wtedy dobrze, że w pobliżu jest dziadek.Marzysz o poszukiwaniu skarbów? Lubisz fascynujące zagadki? Jeśli tak, koniecznie poznaj Agatę! Agata Halata ma już dość szkoły i okropnego Marcina, który ciągle jej dokucza. Nadchodzą upragnione wakacje. Agata wyjeżdża z rodzicami nad morze i spotyka tam… nie kogo innego jak nieznośnego kolegę!
Źródło: Wydawnictwo SkrzatPiątka z Bukowej Góry to grupa przyjaciół, którzy zawsze mogą na siebie liczyć. Wspólnie przeżywają niezwykłe przygody, szukając rozwiązania niejednej tajemnicy. Nareszcie wakacje! Piątka Bukowej Góry ma kosmiczne plany...
Źródło: Wydawnictwo Skrzat


Tutaj znajdziecie więcej książek z wakacjami w tytule.