Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

29.06.2012

Wakacje z książką w plecaku

Proponuję na wakacje książki z "wakacjami" w tytule. Dla każdego coś miłego.

Dwa lata wakacji - Juliusz Verne
Przygody chłopców, którzy po zakończeniu roku szkolnego mieli udać się w podróż morską. Nagle znaleźli się sami, bez opieki dorosłych, na morzu.
Burza wyrzuciła statek na bezludną wyspę na Pacyfiku, zmuszając chłopców, z których najstarszy miał piętnaście lat, do zatroszczenia się o siebie. Chłopcy przebywali na wyspie dwa lata nieustannie walcząc z przeciwnościami losu, niepogodą i własnymi słabościami.


Greta i Sówka. Wakacje pod psem - Cornelia Funke
Sześć tygodni samotnych wakacji, podczas gdy deszcz uderza w dach…
Nie byłoby to może takie straszne, gdyby Greta miała psa, który kładłby jej ciepły łeb na kolanach. Niestety, o tym można tylko pomarzyć, a powodem jest regulamin domowy wuja Edwarda, który zakazuje trzymania w domu zwierząt bez piór. Nagle zjawia się kuzynka Grety, która wie, jak rozwiązać problem.


Koniec wakacji - Janusz Domagalik
Wspaniałe wakacje, cudowna dziewczyna... i nagle tę sielankę przerywa wiadomość o rozwodzie rodziców. Po czyjej stronie stanie Jurek? Czy potrafi zachować się dojrzale i odpowiedzialnie?


Kosmiczne wakacje - Renata Opala
Trzej koledzy po kryjomu oglądają stojący na pasie startowym kosmiczny skuter. I oto nagle... nieoczekiwanie... zamyka się właz, a pojazd zostaje wysłany w przestrzeń pozaziemską. Gdzie wylądują? Czy przeżyją? Czy wrócą na Ziemię?
Kosmiczne wakacje to fantastyczna opowieść dla tych, którzy marzą o podróżach we wszechświecie i nie tylko.


Niezwykłe wakacje ABC - Stanisława Platówna
Trójka dzieci, których rodzice są historykami sztuki, spędza wakacje przy ruinach starego zamku na Dolnym Śląsku i próbuje na własną rękę rozwiązać jego tajemnicę.
Niezwykłe wakacje – Beata Ostrowicka
Koniec roku szkolnego już blisko. Wszystko wskazuje na to, że lato będzie całkiem zwyczajne. Piątka przyjaciół zamierza spędzić wakacje w swoim miasteczku. Czy nudne łowienie ryb w pobliskiej rzece może być początkiem fantastycznych wydarzeń? Bohaterowie przeżywają niesamowite przygody, odbywają przedziwne podróże w czasie i przestrzeni, są świadkami niecodziennych wypadków, poznają tajemnice sprzed wieków...


Takie zwykłe wakacje - Elżbieta Borek
Dwie szesnastoletnie przyjaciółki, Weronika i Matylda, od dawna marzące o samodzielnym wyjeździe, jadą razem na dzikie wakacje. Po wielogodzinnej podróży wysiadają na dworcu w obcym mazurskim miasteczku, gdzie miał na nie czekać wujek jednej z nich. Ale ten z niewiadomych powodów się nie zjawił...Wakacje z babcią – Ilse Kleberger
Opowieść o niezwykłej babci, która wychowuje sześcioro swych wnuków. Ojciec tej licznej rodziny jest nauczycielem, matka prowadzi dom, a babcia zajmuje się dziećmi, i to w dość szczególny sposób, bo też i babcia jest szczególna. Dzięki jej poczuciu humoru i oryginalnym pomysłom życie jej wnuków to jedna wielka przygoda.


Wakacje z duchami – Adam Bahdaj
Trójka przyjaciół spędza wakacje u cioci. Nie zamierzają się nudzić! Po wybudowaniu szałasu-bazy przystępują do tropienia okolicznych przestępców. Z zaskakującym skutkiem…
Doskonała lektura dla wszystkich miłośników zagadek detektywistycznych!


Hurra! Wakacje! Wszyscy spieszą się na upragniony wypoczynek. Tylko detektyw Pozytywka nie… No bo jak tu zamknąć agencję detektywistyczną "Różowe Okulary" na całe dwa miesiące? Detektyw Pozytywka jest osobą wyjątkową, dlatego i jego wakacje należą do nietypowych i prawdę mówiąc, zapowiadają się pracowicie.
Wakacje Mikołajka - René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Skończył się pracowity rok szkolny. Podczas rodzinnych wakacji nad morzem Mikołajek poznaje nowych kolegów: razem wymyślają coraz to nowe zabawy: kopią doły w piasku, grają w piłkę i mini golfa, gimnastykują się oraz bawią w ciuciubabkę. Ciekawym przeżyciem okazuje się także wyprawa z rodzicami na tajemniczą Wyspę Mgieł. Drugą część wakacji Mikołajek spędza z dala od rodziców, na obozie z kolegami.

Wakacje w wielkim mieście – Marcin Pałasz
Książka przepełniona humorem, pełna niespodziewanych zdarzeń i wartkiej akcji. W pierwszy dzień wakacji Bąbla budzi straszliwy hałas za oknem. Gdy chwilę później pojawiają się nowi sąsiedzi, uciekająca świnka morska i mdlejąca kura, a kolejne niespodzianki nadciągają z niepokojącą szybkością, powoli staje się jasne, że to lato będzie zupełnie inne niż wszystkie poprzednie..
Wakacje Potworaka – Grzegorz Kasdepke
Pewna rodzina z dwójką dzieci niespodziewanie otrzymuje wielką paczkę. Ku zaskoczeniu domowników i listonosza okazuje się, że jest w niej przybysz z Kosmosu. Skąd się tam wziął, dlaczego do nich trafił? I czy ma z tym coś wspólnego buszowanie rodzeństwa w Internecie wbrew zakazom ojca?
Wakacje w Borkach – Jadwiga Korczakowska 
Renia Broniszówna, główna bohaterka książki, jest samotną nastolatką, która, choć sprawia wrażenie samolubnej i niekoleżeńskiej, to jednak marzy o prawdziwej przyjaźni. Któregoś dnia na wakacje przyjeżdża do jej sąsiadów Piotrowskich troje rodzeństwa: Ludka, Wojtek i Michaś. Dla Reni jest to znakomita okazja do zawarcia przyjaźni, na którą tak długo czekała. Ale początek znajomości nie zapowiada się dobrze.

Wakacje z Cynamonem – Ewa Maria Letki
Ola, Dorota i Gabryś mieszkają w dużym mieście. Nadchodzące lato mają spędzić zupełnie inaczej niż zwykle - czeka ich wyjazd do leśniczówki z dziadkiem i jego kotem Cynamonem. Dzięki nowym przyjaciołom, szalonym zabawom i pewnemu niecodziennemu przedsięwzięciu wakacje te będą absolutnie niezapomniane.

Wakacyjny koncert - Agnieszka Sikorska-Celejewska
Iga, Kasia, Kuleczka, Justynka, Łukasz i Artur odkrywają tajemniczą szafę cioci Ali, niezwykły kufer z zagadkowymi listami, znajdują porzuconą tratwę i zakopują dwie ważne mapy w ogródku. Nie trzeba jechać na koniec świata,  aby spotkać przygodę, gdyż największe  bogactwo mieszka w nas. Zwyczajne przedmioty stają się kluczem do niezwykłych przygód. Wystarczy tylko wyobraźnia.

0 komentarze:

Prześlij komentarz