Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

29.11.2012

Wszystkie zwierzęta duże i małe ...

W tym tygodniu w bibliotece szkolnej spotykamy się ze zwierzęcymi bohaterami książek. Większość opowiadań o zwierzętach znajduje się w działach: "Powieści i opowiadania przyrodnicze" oraz "Bajeczki i opowiadania dla najmłodszych". Na kartach zebranych tam książek przeczytamy o zwierzętach dużych i małych; czworonożnych i leśnych; drapieżnych, groźnych i łagodnych. Spotkamy się ze zwierzęcymi przygodami i zwyczajami; radościami i smutkami. Warto się z nimi zaprzyjaźnić.

Podczas naszych spotkań przypominamy sobie znanych zwierzęcych bohaterów, czytamy fragmenty książek oraz poznajemy powiedzenia i przysłowia, w których występują zwierzęta. Oto niektóre z nich:

Biały kruk
Chodzić spać z kurami
Ranny ptaszek
Farbowany lis
Czarna owca
Strzelić byka.

Zabawne objaśnienia niektórych powiedzeń poznajemy czytając historyjki o Bartusiu z książki Grzegorza Kasdepke "Co to znaczy ... 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń". Autor, w lekki i pogodny sposób tłumaczy w niej najpopularniejsze związki frazeologiczne, z którymi spotykamy się na co dzień.
0 komentarze:

Prześlij komentarz