20.08.2010

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2009


W tym roku, już po raz drugi świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych! Dla uczczenia święta, odbyło się szereg imprez i mnóstwo atrakcji. Wzorem roku ubiegłego zrealizowaliśmy projekt pt.: Miesiąc z książką i biblioteką.

Poszczególne klasy, wspólnie z wychowawcą lub nauczycielem języka polskiego, na zaproszenie bibliotekarza, odwiedziły bibliotekę. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie układ i rozmieszczenie zbiorów, dowiedzieli się o realizowanych projektach, uroczystościach i konkursach czytelniczych. Po raz pierwszy tradycyjna w naszej szkole, uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników, odbyła się także podczas Miesiąca Bibliotek Szkolnych.


Uczniowie wzięli udział w konkursach:
- "Moja pierwsza wizyta w bibliotece"
- konkurs plastyczny dla klas I.
- "Moja ulubiona książka",
- "Nowości biblioteczne, które warto polecić kolegom",
- "Przeczytaj i poleć innym" - recenzje nowych książek, które niedawno pojawiły się w bibliotece.
- "Moje miasto - miejsce przyjazne dzieciom" - konkurs na fotoreportaż.

Podczas Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek uczniowie obejrzeli wystawy:- "Zapraszamy do biblioteki"- "Nowości biblioteczne"- "eTwinning w bibliotece szkolnej".


Inne październikowe atrakcje to:
promocja nowej strony internetowej "Czytelnicy polecają",
kiermasz "Książka za złotówkę",
plebiscyt na najciekawszą nową książkę (bezapelacyjnie zwyciężyła seria o koszmarnym Karolku) oraz zaproszenia do udziału w projektach eTwinning oraz konkursach całorocznych: lidze czytelniczej i internetowego "Książka i pisarz miesiąca".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz