20.08.2010

Nasz udział w konkursach zewnętrznych

Ciekawe konkursy literackie - weź udział!
"Mój Grunwald” Konkurs plastyczny i literacki

Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza dzieci przedszkolne, uczniów szkół: podstawowych i gimnazjalnych do udziału w konkursie plastyczny oraz uczniów szkół: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w konkursie literackim. Termin zgłaszania prac upływa 18 kwietnia 2010r. Bliższe informacje można uzyskać na stronie: http://www.zamek.malbork.pl/

Konkurs na Ekslibris

Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach zaprasza do udziału w konkursie na „Ekslibris” dzieci i młodzież w IV grupach wiekowych od 6 do 19 lat. Prace konkursowe należy nadsyłać do 15 maja 2010r. Więcej informacji na stronie: http://www.mbp.zary.pl/

Konkurs "Spotkajmy się w bibliotece"

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie „Spotkajmy się w bibliotece”.
Biblioteka jest miejscem, do którego przychodzi się w poszukiwaniu wiedzy i informacji, miejscem pilnego studiowania i archiwalnych poszukiwań. Czasem – co się we współczesnych bibliotekach dzieje coraz częściej – jest przestrzenią wystaw, spotkań, koncertów, odczytów i innych form uczestniczenia w kulturze. Ale w wyobraźni i doświadczeniu wielu z nas biblioteka jest także labiryntem, do którego wejście otwiera się tylko czasami. Jest miejscem wyciszenia i pracy.
Kluczem do wygranej w konkursie „Spotkajmy się w bibliotece” jest opisanie marzenia o swojej bibliotece – czego w niej szukacie, co chcielibyście znaleźć. Bardzo ważne jest odniesienie tego marzenia do konkretnego miejsca – najbliższej sobie biblioteki publicznej.

Opisz spotkanie w bibliotece, o jakim marzysz – w gronie przyjaciół, z udziałem rodziców albo dziadków, swoich dzieci czy wnuków, w gronie pasjonatów lub ze sławną postacią. A może marzysz o tym, by w bliskiej sobie bibliotece spotkać się z filmem, fotografią, nowymi ideami lub nową dziedziną wiedzy? Czy do organizacji wymarzonego spotkania potrzebne Ci są nowe technologie? Czy będziesz współorganizować to spotkanie?

Wypowiedź konkursowa powinna zawierać uzasadnienie, być napisana w poprawnym stylu, dopuszczalne są różne formy literackie. Objętość tekstu nie może przekraczać 1500 znaków ze spacjami. Jury wybierze najciekawsze wypowiedzi, których autorzy nie boją się marzyć.

Uczestnikiem konkursu może być osoba fizyczna, pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, zamieszkała na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w konkursie tylko za zgodą swoich rodziców lub opiekunów prawnych.Termin przesyłania zgłoszeń upływa 21 marca 2010 roku.
Nagradzamy uczestników konkursu, ale również biblioteki publiczne, które zostaną wskazane przez uczestników w formularzu konkursowym! Wśród nagród: laptopy, urządzenia wielofunkcyjne, drukarki, aparaty cyfrowe, mp3 i audiobooki.
Źródło: Program Rozwoju Bibliotek



BOOKS MAKE FRIENDS FRIENDS MAKE BOOKS
W ramach programu eTwinning rozpoczynamy nowy projekt, poświęcony książkom. Współpracujemy z 10 krajami: Słowenią, Słowacją, Francją, Rumunią, Turcją, Islandią, Bułgarią, Portugalią, Maltą i, gościnnie, Stanami Zjednoczonymi.
Ten projekt jest o książkach i przyjaźni. Dzieci będą odkrywać świat książek i tworzyć opowieści z młodymi ludźmi z innych krajów. Będą one poszerzać ich wiedzę i zrozumienie różnic kulturowych wśród ludzi na całym świecie. Będą rozwijać swą miłość do książek i świadomość wartości czytania. Podczas prac nawiążą współpracę i przyjaźnie z innymi uczestnikami.

Nasz blog: http://booksmakefriends.blogspot.com/
Cele:
1. Zaznajomienie uczestników z książkami z różnych krajów.
2. Porównanie swoich działań, odczuć, postrzegania wartości książek.
3. Poznanie procesu powstawania książki.
4. Rozwijanie kreatywności i miłości do książek i czytania.
5. Wspólne działania z dziećmi z innych części świata.
6. Poszerzenie swojej wiedzy na temat kultur innych narodów.

Działania
1. Wybór jednej książki z literatury swojego kraju i praca nad nią w każdym aspekcie.
2. Tworzenie prezentacji na temat książki (historia, ilustracje ...).
3. Dokonanie interpretacji książki (dramat, teatr marionetek, pisanie komiksów, rysunki ...) i przedstawienie jej w formie elektronicznej prezentacji.
4. Udostępnianie swoich opracowań innym grupom narodowym, porównanie książek i własnych opowiadań.
5. Podstawowe informacje o tworzeniu książki.
6. Tworzenie własnej książki - umieszczenie naszych opowiadań w "Księdze opowieści dla dzieci od dzieci".
7. Zaplanowanie współpracy i działań w przyszłości - utrwalenie u uczniów potrzeby stałego kontaktu z książką.
8. Udostępnianie rezultatów projektu, wrażeń uczniów z realizacji projektu.

Oczekiwane rezultaty:
1. Wspólnie tworzony blog prezentujący nasze działania podczas realizacji projektu.
2. Prezentacje na temat książek z krajów uczestników.
3. Interpretacje książek w formie elektronicznej.
4. Książka z opowiadaniami dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz