11.02.2020

Dzień Bezpiecznego Internetu

 

Nowoczesne technologie to codzienność w edukacji szkolnej. Uczniowie korzystają z telefonów, tabletów i komputerów, serfują w sieci w poszukiwaniu informacji, korzystają z różnych programów i aplikacji. Internet oferuje ogromne możliwości, ale jest to także miejsce, gdzie można napotkać różne zagrożenia. By ich uniknąć trzeba stale przypominać o zasadach bezpiecznego poruszania się w sieci.


11 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. To doskonała okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych. Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest pod hasłem „Działajmy razem!”.

W naszej szkole działania związane z bezpieczeństwem w sieci trwają cały rok, ale Dzień Bezpiecznego Internetu jest dniem wyjątkowym, więc, mimo trwających ferii, mamy dla Was kilka propozycji.

WIRTUALNY MINI ESKAPE ROOM

Przypomnijcie sobie najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, a następnie wejdźcie do naszego wirtualnego mini eskape roomu. Rozwiążcie pięć zadań, zanotujcie lub zapamiętajcie słowa – rozwiązania zagadek i rozszyfrujcie końcowe hasło. Na wytrwałych czeka nagroda. Powodzenia!



KONKURSY

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach. Przedstawiamy trzy propozycje  – do wyboru.

Konkurs na plakat
Wykonaj plakat pt. „Jestem bezpieczny w Sieci” dowolną techniką w formacie A-4. Możesz też skorzystać z programu graficznego, np. ToonyTool.

Konkurs na komiks
Przedstaw krótką historyjkę obrazkową na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Praca może być wykonana dowolną techniką w formacie A-4. Możesz skorzystać z programu graficznego, np. StoryboardThat

Konkurs na filmik
Nagraj krótki filmik lub wykonaj animację, w której przekażesz swoim kolegom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. W filmie nie wolno wykorzystywać wizerunku innych osób. Możesz skorzystać z dowolnego programu np. Biteable.

Wszystkie prace należy dostarczyć do końca lutego do biblioteki szkolnej osobiście, na pendrivie lub przesłać na adres: bibliotekabol@wp.pl.

Opis proponowanych narzędzi oraz wielu innych znajdziecie na naszym blogu: https://narzedziaetwinning.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz