04.10.2018

Światowy Dzień Zwierząt

W kalendarzu znajdziemy wiele dni poświęconych zwierzętom. Jest Dzień Psa i Dzień Kundelka, Dzień Kota, Pingwinów i Tygrysów i wiele innych, ale najbardziej znany jest październikowy Światowy Dzień Zwierząt, obchodzony czasem cały tydzień (Światowy Tydzień Zwierząt) albo nawet miesiąc (Październik – miesiącem zwierząt).

Często pytacie o książki o zwierzętach. Jest ich w naszej bibliotece bardzo dużo, większość znajduje się w dziale "Powieści i opowiadania przyrodnicze". W tym miesiącu możecie je także przejrzeć na specjalnej wystawce. Na kartach zebranych tam książek przeczytamy o zwierzętach dużych i małych; czworonożnych i leśnych; drapieżnych, groźnych i łagodnych . Spotkamy się ze zwierzęcymi przygodami i zwyczajami; radościami i smutkami. Warto się z nimi zaprzyjaźnić.


 Jedną z książek przyrodniczych znajdujących się w zbiorach naszej biblioteki jest „Nasz przyjaciel Gumbo” Mel Friedman , Ellen Weiss. Jest to drugi tom cyklu „Klub ratowników zwierząt”. O czym opowiada książka? „Pewnego dnia spełnia się największe marzenie Lisy. Do jej domu trafia dwuletni szympans, którym dziewczynka ma się zaopiekować aż do jego powrotu do Zoo. Gumbo okazuje się bardzo mądrym i przyjaznym stworzeniem, chociaż potrafi wywołać w domu niezłą awanturę. Lisa nie wyobraża sobie, żeby jej milusiński z powrotem trafił do klatki dla zwierząt. Czy dziewczynkom uda się znaleźć nowy dom dla małpki? Dlaczego rodzice nie przepadają za szympansami? Jak pokazać "przepraszam" na migi? Do czego przydaje się telewizja? Przeczytasz o tym w drugim tomie opowieści o nieustraszonych Ratownikach Zwierząt.” (Źródło: http://ksiazki.wp.pl/)

Tę i wiele innych ciekawych książek ze zwierzętami w roli głównej znajdziecie w bibliotece szkolnej. Zapraszamy do czytania. Mamy też niespodziankę. Trzy osoby, które jako pierwsze przyjdą do biblioteki i odpowiedzą na pytanie „W jakim dziale biblioteki znajdują się książki o zwierzętach?” otrzymają słodkie nagrody.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz