Idea akcji to: „zainteresuj się, a jeśli nowa forma ci się nie spodoba, możesz po tygodniu wrócić do czytania tej tradycyjnej, szeleszczącej i pachnącej farbą drukarską”.
Czy weźmiecie udział w tym wydarzeniu? Sądzę, ze to dobry czas by spróbować pobrać e-booka za pośrednictwem naszej strony i przekonać się, że e-booki nie gryzą.
W Internecie dostępne są legalne darmowe kolekcje e-booków. Wybraliśmy miejsca z polskimi e-ksiązkami.
Wolne Lektury
Biblioteka cyfrowa tworzona przez Fundację Nowoczesna Polska; oferująca lektury szkolne i inne książki.
Federacja Bibliotek Cyfrowych
Korzystając z zamieszczonej na stronie wyszukiwarki, przeszukujemy zasoby polskich bibliotek cyfrowych tworzonych przez biblioteki, uczelnie archiwa, muzea i ośrodki badawcze.
Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona
Biblioteka cyfrowa oferująca teksty literackie, naukowe, dokumenty historyczne, czasopisma, fotografie i inne, których oryginały znajdują się w Bibliotece Narodowej.
Darmowe książki w sklepie cyfrowaszafa.pl
Zbiór darmowych e-booków dostępnych w sklepie internetowym cyfrowaszafa.pl. Znajdziemy tam książki należące do klasyki literatury polskiej i światowej.
Polskie książki w Feedbooks.com
Lista darmowych polskich e-booków dostępnych w Feedbooks.com; w serwisie publikowana jest nowa literatura, umieszczana tam przez autorów książek.
Projekt Gutenberg http://www.gutenberg.org/
To chyba najbardziej znane miejsce w sieci gdzie można znaleźć bezpłatne treści. Większość tytułów jest w języku angielskim, ale jest też wiele pozycji w innych językach: francuskim, niemieckim, hiszpańskim. Dzieł w języku polskim jest niewiele.
Złote Myśli
Darmowe e-booki Wydawnictwa Złote Myśli
Więcej o obchodach Tygodnia E-książki można dowiedzieć się na stronach portalu http://www.eksiazki.org/ w serwisie Bibliosfera oraz międzynarodowej stronie poświęconej temu wydarzeniu: http://ebookweek.com/
Akcji patronuje Sowa Alojzy z e-czytnikiem pod pachą.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz