Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

22.04.2015

Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Jego celem jest promowanie postaw ekologicznych i przypominanie o konieczności ochrony środowiska, w którym żyjemy.

Tak Światowy Dzień Ziemi uczciła wyszukiwarka Google.


Pomyślałam, że warto z tej okazji przybliżyć książki o tematyce przyrodniczej. W naszej bibliotece jest ich bardzo dużo. Oto kilka z nich.


Razem ze słonkiem Marii Kownackiej to seria sześciu książek o zmianach w przyrodzie, które zachodzą w kolejnych porach roku. Wprowadzają dzieci w świat przyrody poprzez wierszyki, opowiadania i zabawy.


SOS dla zwierząt - Kelly McKain
Amy wraz z mamą przeprowadza się do White Horse Bay, gdzie nareszcie będzie mogła spełnić swoje marzenie - nauczyć się jeździć konno. W stadninie spotyka porywczą dziewczynkę, Leah, i już wkrótce obie przyjaciółki stawią czoła pierwszej wspólnej przygodzie. Amy zauważa rannego psa wysoko na klifach, ale nigdzie nie widać jego właścicieli. Zbliża się potężna burza, dziewczynki muszą więc szybko wymyślić jakiś plan...SOS dla zwierząt wkracza do akcji!


Pięciopsiaczki - Wanda Chotomska
Balbina urodziła szczeniaki. Pięć pachnących, miłych psiaczków. Szybko okazało się, że to okropne pięciosiusiaczki, po których trzeba ciągle wycierać podłogę. Pięciogryzaczki, postrach kapci i foteli. I że jest ich za dużo jak na jeden dom. Trzeba pięciopsiaczki oddać w dobre ręce. Karol i Karolina mają z tym pełno roboty!


Mały Rubi w tarapatach - Holly Webb
Kasia nie może uwierzyć, gdy rodzice zgadzają się, by dostała psa Na widok ślicznego szczeniaczka, jest pewna, że cała rodzina zakocha się w nim tak samo jak ona. Ale jej siostra Jola martwi się, jak kotka Pchełka zareaguje na nowego lokatora. Kasia twierdzi, że zwierzaki do siebie przywykną, ale nie wszystko idzie zgodnie z planem. Za każdym razem, gdy Rubi próbuje bawić się z Pchełką, budzi w niej gniew i wpada w tarapaty. Pieska bardzo to smuci. Czy Pchełce i Rubiemu uda się zaprzyjaźnić?


Wielka wyprawa Karmuli Krystyny Drzewiwckiej.
Tytułowa bohaterka Karmula jest małą wiewiórką o wielkim sercu. Oczarowana opowieściami Białego Kruka o dalekim, pełnym tajemnic Świecie, opuszcza swój bezpieczny Park i wyrusza w Wielką Podróż. Podczas wędrówki przeżywa niezwykłe, dziwne, a czasem groźne przygody. Doświadcza nieznanych jej do tej pory uczuć, takich jak: strach, miłość, współczucie, przyjaźń, ból – tych wszystkich, które składają się na prawdziwe życie.

To tylko kilka książek przyrodniczych, z naszych zbiorów. Więcej znajdziecie w bibliotece na specjalnej wystawie. Zapraszam.0 komentarze:

Prześlij komentarz