Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

24.03.2015

Znacie książki Juliusza Verne'a?

Dzisiaj mija 110. rocznica śmierci Juliusza Verne’a (1828-1905), francuskiego pisarza , uważanego za jednego z twórców literatury fantastycznej, autora m.in. Podróży do wnętrza Ziemi i W osiemdziesiąt dni dookoła świata.

Juliusz Verne napisał wiele powieści podróżniczych i fantastyczno - naukowych oraz (co jest mniej znane) powieści historyczne, geograficzne, kryminalne, sztuki teatralne i wiersze. Wiele z nich doczekało się swoich wersji filmowych.

Najbardziej znane są  książki:


Jedną z najpopularniejszych książek jest powieść W osiemdziesiąt dni dookoła świata. Przeczytajcie, obejrzyjcie i rozwiążcie zadania.

W osiemdziesiąt dni dookoła świata
Tajemniczy, bardzo elegancki dżentelmen zakłada się z przyjaciółmi, że objedzie świat w ciągu 80 dni. Zabiera w drogę nowego służącego, Passepartout, i wyrusza z Londynu w wielką podróż, pełną przygód i niespodziewanych zawrotów akcji. Po piętach depcze im angielski policjant – Fix, który jest przekonany, że to Fileas Fogg jest sprawcą kradzieży znacznej kwoty pieniędzy z londyńskiego banku.
/Greg/

Proponuję Wam zabawę z książką

Posłuchajcie fragmentu tekstu i rozwiążcie zadania multimedialne znajdujące się na stronie Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego
Źródło: http://gwo.pl/podjac-decyzje-m2799

Możecie też obejrzeć fragment animowanej wersji powieści  W 80 dni dookoła świataPo obejrzeniu filmu spróbujcie odpowiedzieć na pytania.

Źródło własne


Wszystkie wymienione książki znajdziecie w bibliotece szkolnej. Zapraszam.


0 komentarze:

Prześlij komentarz