Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

13.03.2015

Tydzień Otwartej Edukacji

W dniach 9-13 marca 2015 na całym świecie obchodzony jest Tydzień Otwartej Edukacji, poświęcony dostępności zasobów edukacyjnych.

Otwarte Zasoby Edukacyjne to powszechnie dostępne zasoby (podręczniki, kursy, scenariusze lekcji i inne), udostępniane swobodnie, za darmo wraz z prawem do ich dalszego wykorzystywania i adaptacji.

Idea otwartej edukacji oznacza swobodę wykorzystania zasobów edukacyjnych, dostępnych bezpłatnie online i pozbawionych ograniczeń wynikających z prawa autorskiego. Otwarte zasoby edukacyjne każdy może nie tylko kopiować i wykorzystywać, ale także modyfikować i niezależnie rozpowszechniać.

W ramach międzynarodowego Tygodnia Otwartej Edukacji zapraszam do korzystania z bazy serwisu otwartezasoby.pl. Znajdziecie tam mnostwo materiałów, które możecie dowolnie wykorzystywać.

W Polsce głównym wydarzeniem w ramach Tygodnia Otwartej Edukacji są Otwarte Lekcje – warsztaty przygotowane przez Centrum Cyfrowe i Stowarzyszenie Otwarte! we współpracy z nauczycielami i ekspertami edukacyjnymi.

Poznaj zasady prawa autorskiego w ramach dozwolonego użytku edukacyjnego. Pozwala on w instytucjach oświaty za darmo kopiować, zmieniać i wykorzystywać treści. Infografika przygotowana przez Centrum Cyfrowe doskonale to objaśnia.


0 komentarze:

Prześlij komentarz