10.02.2015

Dzień Bezpiecznego Internetu.

10 lutego 2015  już po raz 11 obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK).

Hasło tegorocznych obchodów „Razem tworzymy lepszy Internet” podkreśla, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który możemy wykorzystać zarówno w nauce, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Uwaga konkurs!

Nasza szkoła, jak co roku, również włączyła się do obchodów święta. Zapoznajcie się z materiałami informacyjnymi i weźcie udział w konkursie multimedialnym i plastycznym "Razem tworzymy lepszy Internet".

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy na temat „Razem tworzymy lepszy Internet” w dowolnej kategorii:
  • praca plastyczna w dowolnej technice
  • plakat w dowolnej technice formatu A1
  • plakat elektroniczny w programie Glogster
  • komiks, historyjka obrazkowa na kartce formatu A4
  • komiks elektroniczny w dowolnym progtamie
  • prezentacja multimedialna (pamiętajcie o podaniu źródła)
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.Każda praca musi być opisana: imię nazwisko, klasa. Prace należy złożyć do 27 lutego u nauczycieli informatyki lub nauczycieli bibliotekarzy.Wszelkie informacje na temat bezpieczeństwa w Internecie możesz znaleźć na stronach internetowych:
Zdjęcia i informacje: http://saferinternet.pl/pl/materialy-dbi-do-pobrania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz