Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

10.12.2014

Godzina Kodowania

Bierzemy udział w ogólnoświatowej inicjatywie o nazwie Godzina Kodowania, która  odbywała się w dniach 8-12 grudnia i była wspierana przez takie osoby jak: Bill Gates, Mark Zuckerberg, Prezydent Barak Obama. Akcja pokazała, że technologia informatyczna oraz programowanie nie są trudne i każdy może się tego szybko nauczyć.


Dzięki materiałom przygotowanym przez fachowców można uczyć się programowania przez zabawę. Akcja ta – to jak przekonują organizatorzy – pierwszy krok w podróży do wiedzy o tym, jak działa nowoczesna technologia i jak tworzyć w niej nowe aplikacje.

Na stronie http://studio.code.org/ lub http://godzinakodowania.pl/ znajduje się wiele ciekawych  kursów - zaliczenie wszystkich etapów danego kursu kończy się uzyskaniem certyfikatu The Hour of Code.

W Godzinie Kodowania można uczestniczyć przebywając w dowolnym miejscu, wystarczy dysponować 60 minutami wolnego czasu i urządzeniem podłączonym do Internetu. Wystarczy uważnie obejrzeć zamieszczone filmy instruktażowe, a następnie postępować zgodnie z dostępną na stronie projektu (godzinakodowania.pl) listą kroków. Nie przegapcie okazji - dołączcie do ponad 10 milionów osób, które wezmą udział w projekcie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz