Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

14.11.2014

ROCZNICA URODZIN ASTRID LINDGREN

Dzisiaj mija kolejna rocznica urodzin najpopularniejszej szwedzkiej autorki książek dla dzieci - Astrid Lindgren. Co o niej wiemy?

Astrid Lindgren (ur. 14 listopada 1907 w Vimmerby, zm. 28 stycznia 2002 w Sztokholmie) – szwedzka autorka literatury dziecięcej. Wśród jej dorobku literackiego znajduje się ponad 20 powieści i zbiorów opowiadań dla dzieci, a ponadto sztuki teatralne i słuchowiska radiowe. Wiele z jej powieści zostało sfilmowanych. Książki o Pippi stały się największym szwedzkim bestsellerem wszech czasów dla dzieci. Przetłumaczono je na 73 języki, a łączna suma wydanych egzemplarzy przekroczyła w 2000 liczbę 10 mln. Wikipedia


Dzieci z Bullerbyn – książka dla dzieci napisana przez Astrid Lindgren w 1947 roku. Następne książki z tej serii to "Więcej o dzieciach z Bullerbyn" i "Wesoło jest w Bullerbyn". Polskie wydanie obejmuje wszystkie te trzy tytuły. W książce dziewczynka o imieniu Lisa opowiada o przygodach swoich i innych dzieci z osady (trzy zagrody) Bullerbyn w ciągu trzech kolejnych lat. Wikipedia.  Foto - Nasza KsięgarniaWięcej informacji o Astrid Lindgren i jej książkach znajdziecie na stronie:


Obejrzyj i posłuchaj fragmentu audiobooka "Dzieci z Bullerbyn"
Czyta Edyta Jungowska


Zadania
dotyczące "Dzieci z Bullerbyn"


Chcielibyście dowiedzieć się więcej o Szwecji? 
Wejdźcie na stronę. Sporo tam ciekawostek o tym kraju.


W Bullerbyn jest wesoło. Sprawdź.
 
  Źródło własne 

0 komentarze:

Prześlij komentarz