Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

05.11.2014

Dzień Postaci z Bajek

Jeszcze raz w tym roku świętujemy Dzień Postaci z Bajek. Święto obchodziliśmy także 5 września.

Każdy z nas ma swoich ulubionych bajkowych bohaterów, więc z przyjemnością ich przypominamy. Są wśród nich bohaterowie baśni i bajek, opowiadań, filmów i kreskówek – zapraszam do zabawy.

Czerwony Kapturek 
– mała dziewczynka nosząca czerwone nakrycie głowy, opisana po raz pierwszy przez Charles'a Perraulta. Często odwiedzała babcię mieszkającą w leśnym domku. Pewnego dnia spotkała złego wilka ...

Kopciuszek 
to przezwisko pięknej, pracowitej i dobrej dziewczynki, nadane jej przez złą macochę i samolubne przyrodnie siostry. Sytuacja ulega zmianie, kiedy Kopciuszek z pomocą wróżki udaje się na królewski bal, gdzie poznaje księcia. 

Koziołek Matołek 
jest postacią stworzoną przez Kornela Makuszyńskiego i ilustratora Mariana Walentynowicza. Historia o koziołku z Pacanowa jest jedną z pierwszych w Polsce historyjek obrazkowych dla dzieci. 

Krecik 
jest sympatyczną postacią z czeskiej bajki. Twórca postaci Krecika był Zdenek Miler. Krecik zdobył popularność wśród dzieci w ponad 60 krajach. Jest rozpoznawany na całym świecie.

Kubusia Puchatka 
stworzył brytyjski pisarz A.A.Milne'a. Książka oraz liczne filmy i seriale animowane przedstawiały losy Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół: Prosiaczka, Królika, Kłapouchego, Sowy, Mamy Kangurzycy, Maleństwa oraz Krzysia.

Pszczółka Maja 
jest znana i popularna nie tylko w Polsce. Twórcą postaci jest niemiecki pisarz Waldemar Bonsels. Serial animowany powstał przy współpracy wielu krajów i składa się z 52 odcinków.

Misia Uszatka 
wymyślili pisarz Czesław Janczarski oraz ilustrator Zbigniew Rychlicki. Animowany serial przedstawiał przygody tytułowego bohatera, czyli Misia Uszatka oraz jego przyjaciół.

Myszka Miki 
jest jedną z najbardziej znanych postaci animowanych. Została stworzona w studiu Walta Disneya. 

Pinokio 
jest postacią stworzona przez włoskiego pisarza Carla Collodiego. Historia Pinokia oraz jego ojca Dżepetto jest znana i popularna na całym świecie m.in. dzięki animowanym serialom oraz filmom pełnometrażowym. 

Piesek Reksio 
został stworzony przez Lechosława Marszałka z Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Seria bajki składała się z 68 odcinków i opowiadała historię pieska mieszkającego w budzie pod domem właścicieli podwórka. 

Rumcajsa 
wymyślił czeski pisarz Václav Čtvrtek. Rumcajs pochodził z Jiczyna i był szewcem, ale z konieczności został rozbójnikiem.

Królewna Śnieżka 
- bohaterka baśni braci Grimm, prześladowana przez złą macochę-czarownicę, zazdrosną o jej urodę. Śnieżka znajduje w lesie domek, należący do krasnoludków i zamieszkuje z nimi.

Która z przedstawionych postaci jest Waszą ulubioną? 

ZAGŁOSUJCIE W SONDZIE
Na koniec mały sprawdzian. 
Zagrajcie i zobzczcie, czy znacie przedstawione postacie.

Jak nazywa się ten bobohater baśni lub kreskówki?Bohaterowie animowanych bajek


0 komentarze:

Prześlij komentarz