Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

31.10.2014

Zamki, duchy, tajemnice

Koniec listopada to doskonała okazja do przeczytania książki o duchach. Podczas realizacji projektu Czy w tym zamku straszy? tworzymy przegląd książek o nawiedzonych zamkach. Gromadzimy powieści dla dzieci i młodzieży opisujące życie albo przygody bohaterów w zamkach, ruinach starych warowni, w pięknych pałacach lub w ich pobliżu. Często w takich miejscach pojawiają się białe damy, błędni rycerze, duchy i inne straszydła. Znacie takie książki?

Zapraszam do wspólnego tworzenia listy książek z zamkowymi przygodami. Jeśli znacie takie książki wpisujcie ich tytuły w komentarzach do tego posta. Ciekawa jestem Waszych propozycji.

Oto nasze pierwsze skojarzenia

Wakacje z duchami - Adama Bahdaja


Książka opowiada o perypetiach grupki chłopców tropiących tajemnicze duchy w zamku, w pobliżu którego spędzają wakacje. Chłopcy postanawiają dowiedzieć się, czy zjawy są prawdziwe.

Harry Potter – Joanne Kathleen Rowling


Harry jest uczniem Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie – szkoły kształcącej przyszłych czarodziejów, mieszczącej się w zamku o nazwie Hogwart.

Opracowujemy też krótkie filmiki reklamowe książek o nawiedzonych zamkach. Projekt Czy w tym zamku straszy? realizujemy z kilkoma europejskimi szkołami i większość prac jest w języku angielskim.Obejrzyjcie nasze filmy i spróbujcie wykonać własne, po polsku lub po angielsku. Na pewno je opublikujemy.Więcej zamkowych przygód:0 komentarze:

Prześlij komentarz