Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

23.10.2014

Udział w konferencji

22. października w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu odbyła się VIII Regionalna Konferencja "Szkolne Centra Multimedialne - nowe zadania, nowe wyzwania".

Miałam przyjemność znaleźć się wśród prelegentów konferencji i jako przykład dobrych praktyk zaprezentowałam dwa narzędzia - programy, które z powodzeniem można wykorzystywać w codziennej pracy nauczyciela bibliotekarza i biblioteki szkolnej.Pierwsze narzędzie - LearnimgApps - umożliwia tworzenie z uczniami i dla uczniów różnorodnych gier edukacyjnych. Drugi program - Pinterest - pozwala porządkować informacje i ciekawe znaleziska sieciowe oraz stworzyć swego rodzaju tematyczną kartotekę internetową.

Te i wiele innych narzędzi, programów i aplikacji przedstawiam na moim blogu:  http://narzedziaetwinning.blogspot.com/. Zapraszam.

Zdjęcia: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna

2 komentarze:

Pani Tereso, szczerze gratuluję! Zareklamowałam Pani blog na: Biblioteka z klasą. Powinna się pani podzielić pomysłami na blogu : Biblioteki szkolne online, który pisze o takich właśnie działaniach. Pozdrawiam, J.K.

Dziękuję bardzo i serdecznie pozdrawiam
Teresa

Prześlij komentarz