Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

25.10.2014

Dzień Kundelka

Czy wiecie, że 25 października swoje święto obchodzą kundelki - najsympatyczniejsze zwierzaczki pod słońcem. Sprawdźmy przy okazji, jakie znamy książki o pieskach. Przypomnę Wam trzy z nich, a Wy dopiszcie w komentarzu tytuły Waszych ulubionych książek o najlepszych przyjaciołach człowieka.


Roman Pisarski - O psie, który jeździł koleją

Wzruszająca opowieść o psie-podróżniku, który pokochawszy zawiadowcę małej stacji kolejowej i jego dzieci, potrafił powrócić do nich z drugiego krańca Włoch.
/Lubimy czytać/

Akcja utworu dzieje się we Włoszech. Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo. Zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele) mieszka w mieście Piombino, a pracuje w miasteczku Marittima. /Wikipedia/


Jan Grabowski - Puc, Bursztyn i goście

Głównymi bohaterami opowiadania są dwa wiejskie psy, Puc i Bursztyn. Niespodziewanie spokojne życie Puca i Bursztyna zakłóca przyjazd dwóch rasowych, wypieszczonych piesków z Warszawy - Mikada i Tiuzdeja. Miejskie psy, wychowane "na kanapie" nie znają smaku prawdziwego życia.

Lubimy czytać


Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz

Zabawna książka o niesfornym piesku, który pojawił się w życiu pewnej rodziny. Powywracane stoły i krzesełka, pogryzione obuwie, pęknięte półki, stłuczona zastawa stołowa, rowerzysta w kanale, ubłocone toalety sąsiadek, zdemolowany plan filmowy to tylko niektóre "zabawy" Wintera. Jak sobie z nimi poradzono, przekonajcie się sami.Poznaj inne znane i słynne psyPsie gwiazdy filmowe

A teraz sprawdź, czy znasz tych bohaterów filmowych? W jakich filmach wystąpili?

Źródło własne

Sprawdź, czy znasz rasy psów

Źródło własne

I jeszcze jeden quiz.

http://www.zyraffa.pl/quizy/kat/przyroda/psy.html

2 komentarze:

Polecam też książki: Bella i Sebastian, Pięciopsiaczki, Biały Bim Czarne Ucho. Pozdrawiam.J.K.

Dziękujemy za rekomendacje. Kto zna jeszcze inne książki o pieskach?

Prześlij komentarz