Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

13.06.2014

MISTRZOWIE KODOWANIA W WARSZAWIE

Reprezentacja naszej szkoły uczestniczy w Festiwalu Projektów Mistrzów Kodowania w Warszawie. W uroczystym zakończeniu I edycji programu bierze udział 76 szkół z całej Polski. 

Do stolicy przyjechaliśmy późnym czwartkowym popołudniem. Po zainstalowaniu się w hotelu Nowotel wyruszyliśmy na spotkanie z Warszawą. Wieczorny spacer przy pięknej wiosennej pogodzie nastroił nas pozytywnie na dalsze wydarzenia. 

W piątek po śniadaniu wyruszyliśmy na spotkanie Mistrzów Kodowania. W pięknym słońcu pospacerowaliśmy po Warszawskich Łazienkach i dotarliśmy do Zamku Ujazdowskiego. Wśród ponad siedemdziesięciu stanowisk odnaleźliśmy nasze miejsce i zaczęliśmy kodowanie. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję podzielić się swoimi osiągnięciami i zobaczyć projekty swoich kolegów z całego kraju, a nauczyciele wzięli udział w oficjalnym powitaniu z udziałem przedstawicieli organizatorów projektu: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Stowarzyszenia Rodzice w Edukacji, Ośrodka Edukacji Internetowej i Zastosowań Komputerów oraz Samsung Electronics Polska. W uroczystościach wzięli także udział przedstawiciele ministerstw, posłowie i inni ludzie aktywnie działający na rzecz edukacji cyfrowej. 
Pierwszy, pełen emocji i atrakcji dzień zakończyła wycieczka po Warszawie.


W sobotę 14 czerwca w Zamku Ujazdowskim i okolicach wzięliśmy udział w Pikniku z Mistrzami Kodowania! Było wiele atrakcji, w tym:
  • Strefa Kodowania
  • Wystawa Centrum Nauki Kopernik "Umysł Przyłapany"
  • Warsztaty programowania robotów z Fundacja CoderDojo Polska
  • Scratchowanie z DJami.
Najciekawsze były spotkania i wspólne zabawy z Mistrzami Sportu. Otylia Jędrzejczak, Artur Partyka i Marek Plawgo opowiadali o swojej drodze do mistrzostwa, odpowiadali na pytania dzieci oraz wspólnie z nimi korzystali z atrakcji przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik.

2 komentarze:

Brawo dla wszystkich uczestników! Prezentacja ciekawa, na pewno cudnie spędziliście czas.My we wtorek jedziemy do Warszawy na Festiwal 2.0 Dzieciaki bardzo się cieszą! Pozdrawiam

Dziękujemy, rzeczywiście niezapomniane wrażenia. Na Festiwalu 2.0 będzie mnóstwo atrakcji. Bawcie się dobrze!

Prześlij komentarz