Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

22.04.2014

Fantastyczne książki Edith Nesbit

Dzisiaj mija 90. rocznica śmierci Edith Nesbit (1858-1924), pisarki i poetki angielskiej, uważanej za prekursorkę nowoczesnej fantastyki, autorki m.in. Poszukiwaczy skarbu, cyklu powieści Pięcioro dzieci i „coś”, książek Feniks i dywan, Historia amuletu, czy Zaczarowany zamek.

Warto przy tej okazji sięgnąć po nieco zapomniane powieści Edith Nesbit. W naszej bibliotece znajdziecie:


Zwyczajne dzieci – Cyryl, Robert, Antea, Janeczka i Baranek – przeżywają niezwyczajne przygody za sprawą magicznych osób i przedmiotów. Dzieci mogą podróżować po całym świecie, a także do przyszłości i przeszłości. 


By odnaleźć brakującą część magicznego amuletu, odważne rodzeństwo wyrusza w podróż w czasie. Z pomocą Piaskoludka przenoszą się do Egiptu faraonów, gdzie rozpoczyna się właśnie niebezpieczna bitwa, a nawet odprawiają czary z królową Babilonu. Czy uda im się odnaleźć zgubę i wpłynąć na bieg historii?


Tym razem pomysłowe rodzeństwo odnajduje czarodziejski dywan spełniający trzy życzenia dziennie i niezwykle gadatliwego ptaka Feniksa. Na bohaterów czeka mnóstwo magicznych niespodzianek: egzotyczne podróże, pamiątka z Persji w postaci kilkuset perskich kotów czy koronacja zrzędliwej kucharki na królową słonecznego wybrzeża.


Kathleen, Gerald i James zamiast wyjechać na wieś, muszą zostać podczas wakacji w mieście pod opieką francuskiej guwernantki. Nie będzie to jednak zmarnowany czas - na dzieci czeka bowiem mnóstwo niezwykłych przygód.

Polecam także dwie książki dostępne na portalu Wolne Lektury.
Możecie już zacząć je czytać.


http://wolnelektury.pl/

Żródła zdjęć i opisów:

0 komentarze:

Prześlij komentarz