Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

14.03.2014

Tydzień Otwartej Edukacji

W dniach 10-15 marca 2014 na całym świecie obchodzony jest Tydzień Otwartej Edukacji, poświęcony dostępności zasobów edukacyjnych.

Otwarte Zasoby Edukacyjne to powszechnie dostępne zasoby (podręczniki, kursy, scenariusze lekcji i inne), udostępniane swobodnie, za darmo wraz z prawem do ich dalszego wykorzystywania i adaptacji.

Idea otwartej edukacji oznacza swobodę wykorzystania zasobów edukacyjnych, dostępnych bezpłatnie online i pozbawionych ograniczeń wynikających z prawa autorskiego. Otwarte zasoby edukacyjne każdy może nie tylko kopiować i wykorzystywać, ale także modyfikować i niezależnie rozpowszechniać.

W ramach międzynarodowego Tygodnia Otwartej Edukacji zapraszam do korzystania z bazy serwisu otwartezasoby.pl. Znajdziecie tam mnostwo materiałów, które możecie dowolnie wykorzystywać.

Źródło: http://koed.org.pl/tydzien-otwartej-edukacji-2014/

Poznaj zasady prawa autorskiego w ramach dozwolonego użytku edukacyjnego. Pozwala on w instytucjach oświaty za darmo kopiować, zmieniać i wykorzystywać treści. Infografika przygotowana przez Centrum Cyfrowe doskonale to objaśnia.0 komentarze:

Prześlij komentarz