Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

02.03.2014

MISTRZOWIE KODOWANIA W BIBLIOTECE

Szkoła Podstawowa nr 1 została zakwalifikowana do I edycji prestiżowego programu Mistrzowie Kodowania, którego celem jest popularyzacja programowania w polskich szkołach. Tuż po feriach w pracowni komputerowej i bibliotece szkolnej rozpoczynamy cykl zajęć z programowania pod opieką pań Grażyny Witczak i Teresy Prokowskiej. Pierwsze spotkanie będzie już we wtorek o godz. 13.35. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Będziemy posługiwać się językiem programowania o nazwie Scratch, opracowanym specjalnie dla dzieci w wieku od 9 do12 lat. Pozwala on w sposób wizualny tworzyć animacje, gry, pokazy multimedialne, historyjki i inne atrakcyjne aplikacje.

Programowanie jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata i dzieci, które dzięki niemu uczą się rozumowania, analizowania i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Przestają być biernymi odbiorcami technologii informacyjnej, a stają się twórcami i zaczynają efektywnie używać komputera do tworzenia własnych projektów, doskonale się przy tym bawiąc.

Partnerami projektu są: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Stowarzyszenie Rodzice w Edukacji, Ośrodek Edukacji Internetowej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Samsung Electronics Polska. Patronat nad całym przedsięwzięciem objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Źródło: Strona programu Mistrzowie Kodowania

0 komentarze:

Prześlij komentarz