Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

08.03.2014

Dzień Kobiet

Create your own Animation Z okazji Dnia Kobiet przypomnijmy sobie książki, w których w rolach głównych występują dziewczęta. Jest ich bardzo dużo. Każda z bohaterek prowadzi nas do innego świata. Jedne podpowiadają, jak radzić sobie w domu i w szkole, w chwilach dobrych i trudnych, z przyjaciółmi i rodzicami, z innymi przeżywamy przygody, raz fantastyczne, innym razem całkiem realne.

Nie sposób wymienić wszystkich książek z dziewczęcymi bohaterkami. Przypomnę kilka tytułów ze zbiorów naszej biblioteki.

Jeśli chcielibyście polecić swoją ulubioną książkę, napiszcie o niej w komentarzu. Stwórzmy razem zestaw ciekawych książek o dziewczynkach. Zapraszam serdecznie.


Książka o dziewczynce, która który znalazła w szparze podłogi niebieski koralik. Karolcia szybko przekonała się, że spełnia on wszystkie życzenia swego właściciela, ale musiała być bardzo uważna, bo chrapkę na niego miała też zła czarownica Filomena. 


Pollyanna to historia rezolutnej dziewczynki, która uczy dorosłych swojej „gry w radość” – dostrzegania we wszystkim pozytywnych aspektów. Wkrótce bawią się z nią nawet najsmutniejsi ludzie w miasteczku.


Paula ma problemy. W szkole stała się nagle obiektem ataków i drwin. W tym samym czasie Judyta, jej najlepsza przyjaciółka, ląduje w szpitalu ze złamaną nogą, a Maxie wyjeżdża z mamą na rok do Stanów Zjednoczonych. Paula czuje się zupełnie samotna.Ela z pozoru jest zwyczajną nastolatką – jak każda dziewczyna ma swoje pasje, marzenia i problemy z rówieśnikami. Jednak jej pochodzenie i pełna znaków zapytania przeszłość wciąż o sobie przypominają.

Ciekawa jestem Waszych ulubionych książek, w których w rolach głównych występują dziewczęta.

Napiszcie o nich w komentarzu. Zapraszam!

0 komentarze:

Prześlij komentarz