Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

11.02.2014

Razem tworzymy lepszy internet

Dzisiaj obchodzimy jubileuszowy, 10. Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasłem tegorocznych obchodów jest "Razem tworzymy lepszy internet". Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.


Z tej okazji chcemy przypomnieć wszystkim, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Korzystając z internetu zastanówmy się, czy wykonywane przez nas działanie jest zgodne z prawem i nie sprawia komuś przykrości. Traktujmy innych użytkowników tak, jakbyśmy sami chcieli być traktowani.


Internet jest wspaniałym źródłem wiedzy i rozrywki. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie odwiedzane przez nas strony są bezpieczne. Podczas ich przeglądania możemy trafić zarówno na treści dobre, jak i szkodliwe.

Wiecie, co to jest cyberprzemoc? Zobaczcie prezentację.


Więcej ciekawych prezentacji dotyczących bezpieczeństwa w internecie na stronie Edukator.pl.

Polecam inne ciekawe strony i materiały:

Zapraszam do Sieciakowej Szkoły.
Obejrzyjcie serię kreskówek "Owce w sieci"
Poznajcie bezpieczny internet - kursy.
Zestaw zabawnych filmów animowanych Krasnoludki 2.0.2 komentarze:

Chętnie zaglądam na Pani blog, bo sama jestem początkującą blogerką - bibliotekarką i podziwiam za dociekliwość w poszukiwaniu nowych materiałów oraz atrakcyjność przekazu.
Dla mnie super!
Pozdrawiam: Joanna z Inowrocławia

Dziękuję bardzo za miłe słowa.
Pozdrawiam serdecznie, Teresa

Prześlij komentarz