Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

02.12.2013

Książki Heleny Bechlerowej

Z okazji 105. rocznicy urodzin Heleny Bechlerowej, polskiej pisarki i tłumaczki, warto przypomnieć, nieco zapominane utwory autorki.

W bibliotece szkolnej znajdziecie kilka książek Heleny Bechlerowej. Zobaczcie, może któraś Was zainteresuje.

Dom pod kasztanami

Jest to opowieść o dwójce rodzeństwa, które spędza wakacje u cioci Iwy na wsi. Dzieją się tu dziwne rzeczy  –  kot Tymonek za sprawą czarów zmienia się w tygrysa, a dzieci razem z nim przeżywają mnóstwo dziwnych przygód. Odkrywają miejsca dla nich magiczne i tajemnicze: magiczny ogród, zakurzony strych, pole z makówkami. Nie trzeba zbyt wiele, by za sprawą wyobraźni przenieść się w świat baśni i przeżyć ciekawą przygodę. /Źródło: http://poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/

Zajączek z rozbitego lusterka


http://mojeksiazeczki.blox.pl

Opowiadanie o dość niesfornym i kapryśnym Piotrusiu, trochę zazdrosnym o swoją siostrzyczkę Basię. Chłopiec robi różne psoty, by na siebie zwrócić uwagę. 

Za Złotą Bramą
Druga część przygód dwójki rodzeństwa, Kasi i Piotrusia. Bardzo stary dom, w którym Kasia i Piotruś mieszkają razem z mamą i babcią, został przeznaczony do rozbiórki. Im bliżej dnia wyprowadzki, tym więcej w starym domu się dzieje. W wyobraźni dzieci ożywają kamienne rzeźby. Wszyscy przechodzą przez Złotą Bramę, za którą każdy znajdzie to, o czym marzy.

Zima z białym niedźwiedziem


Historia Grzesia i śniegowego bałwana zamienionego w niedźwiedzia Barłaja, który zabiera chłopca w magiczną podróż.

O żabkach w czerwonych czapkach

http://lubimyczytac.pl