Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

12.11.2013

Nie tylko dla moli książkowych

Czy w XXI wieku czytanie książek to przeżytek? Oczywiście, że nie! Przekonaj się o tym biorąc udział w interklasowym konkursie literackim „Nie tylko dla moli książkowych”. W rywalizacji tej można wygrać książki Wydawnictwa Znak, których lektura sprawia nie tylko przyjemność, ale i wciąga, jak najlepsza gra komputerowa. A więc do dzieła!

Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa zaprasza uczniów szkół podstawowych i młodzież z gimnazjum do uczestnictwa w konkursie „Nie tylko dla moli książkowych”. Zadanie do wykonania w tej rywalizacji nie jest trudne, a wygrać w niej można ciekawe nagrody - książki ufundowane przez Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK Sp. z o.o. /Foto/

Konkurs podzielony został na dwie części - udział można wziąć w jednej z nich lub w obu jednocześnie. W pierwszej części rozgrywek trzeba wczuć się w rzeczywistość znaną wielu młodym czytelnikom - w świat „Magicznego Drzewa” Andrzeja Maleszki.

Dlaczego w dolinie Warty rosło Magiczne Drzewo? Skąd się tam wzięło? Jaka była historia jego powstania?... W tej części interklasowej rywalizacji trzeba stworzyć krótką wypowiedź pisemną wyjaśniającą tę zagadkę.

Druga część naszego konkursu stworzona została dla osób, których nie interesuje magia i nie pociąga tajemnica. Zadaniem jest w niej stworzenie kilkuzdaniowej opowieści o własnej paczce znajomych.

Wszyscy wiedzą, że Mikołajek miał swoich chłopaków z klasy, Kubuś Puchatek Krzysia, Prosiaczka i inne zwierzątka ze Stumilowego Lasu, a Szarik... czterech pancernych ;) A ja jest u Was? Zaprezentujcie nam swoich przyjaciół i napiszcie kilka słów o tym co razem robicie. 

Prace konkursowe na oba tematy:

  • Dlaczego w dolinie Warty rosło Magiczne Drzewo? Skąd się tam wzięło? Jaka była historia jego powstania? 
  • Ja, Ty, on, czyli... nasza paczka - prezentacja moich najlepszych przyjaciół 

nadsyłać można do 30 listopada 2013 r. w formie elektronicznej na adres: konkurs_materialy@interklasa.pl lub w wersji papierowej (liczy się data dostarczenia przesyłki) na adres: Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa ul. Genewska 29 03-940 Warszawa z dopiskiem „Nie tylko dla moli książkowych”. Źródło

Więcej na stronie Interkl@sy: