Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

02.11.2013

65. rocznica urodzin Marii Ewy Letki

65. rocznica urodzin Marii Ewy Letki (1948), pisarki, autorki opowiadań, baśni i powieści dla dzieci i młodzieży, m.in.: Jutro znów pójdę w świat, Wakacje z Cynamonem, Od dziś za tydzień, Zaczarowane historie, Królewna w koronie.

Opowiadanie o niepełnosprawnym chłopcu „Jutro znów pójdę w świat”  Marii Ewy Letki otrzymało tytuł Książki Roku przyznawany przez francuską organizację Loisir Jeunes. Kilka innych książek zostało nagrodzonych w Polsce, między innymi w konkursie im. Kornela Makuszyńskiego oraz w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku”, a także wpisanych na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Za całokształt twórczości otrzymała w 2009 r. Medal Polskiej Sekcji IBBY, przyznawany najwybitniejszym twórcom książek dla dzieci. Laureatka prestiżowej nagrody literackiej Książka Roku 2010 oraz Pióra Fredry 2010 za „Zaczarowane historie”.
Źródło: http://bajkizbajki.pl/autorzy/Maria-Ewa-Letki


Polecam wam jedną z książek Marii Ewy Letki - Wakacje z Cynamonem. Znajdziecie ją w naszej bibliotece szkolnej. O czym jest książka? Oto jej krotki opis:

"Ola, Dorota i Gabryś mieszkają w dużym mieście. Nadchodzące lato mają spędzić zupełnie inaczej niż zwykle - czeka ich wyjazd do leśniczówki z dziadkiem i jego kotem Cynamonem. Dzięki nowym przyjaciołom, szalonym zabawom i pewnemu niecodziennemu przedsięwzięciu wakacje te będą absolutnie niezapomniane". /Źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/84537/wakacje-z-cynamonem/