Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

06.07.2013

Książki, książeczki

Każdy z Was może zostać autorami pięknie ilustrowanych książek. Tworzymy je wykorzystując rożne programy i aplikacje internetowe. Możecie przesyłać swoje opowiadania na adres biblioteki: bibliotekabol@wp.pl, a ja je opublikuję lub sami załóżcie konto i opracowujcie swoje prace w różnych aplikacjach.

Jednym z naszych ulubionych jest program Storybird. Wystarczy wybrać piękne ilustracje wykonane przez artystów plastyków z dowolnej tematyki, napisać do nich własne opowiadanie i książka gotowa. Tutaj znajdziecie instrukcję, którą dla Was opracowałam. Powodzenia!

Oto historyjki Waszych kolegów.


Drugą aplikacją umożliwiającą tworzenie i udostępnianie e-książeczek jest StoryJumper. Korzystając z wybranego szablonu dodajemy tekst, wstawiamy własne obrazki lub zdjęcia opisujące naszą historyjkę, albo korzystamy z galerii ilustracji StoryJumper’a. Na zakończenie tworzymy okładkę i zapisujemy całą pracę. Tutaj znajdziecie instrukcję, a tak wygląda książeczka.

Opowiadania mogą być opracowane w programie PowerPoint, a następnie opublikowane w programie SlideBoom. Zobaczcie, jak pięknie się prezentują.
Kolejnym programem przez nas wykorzystywanym jest Issuu. Dzięki niemu nasze opowiadania publikujemy jako piękne interaktywne książeczki.
Korzystamy także z programu SlideShare.Więcej książeczek w naszej multimedialnej biblioteczce.