Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

26.11.2012

SPOTKANIE Z ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM

Uczniowie klasy 1b z wychowawczynią, Ireną Bartosz 23 listopada 2012 roku zostali zaproszeni do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu na spotkanie z Andrzejem Markiem Grabowskim – autorem książek dla dzieci, programów telewizyjnych oraz ponad 400 piosenek, takich jak, np. „Kulfon, co z ciebie wyrośnie/”, „Witaminki”, czy „Kropelka złotych marzeń”.

A. M. Grabowski współtworzył i prowadził programy telewizyjne: Fasola, Tik-Tak, jako Pan Tik Tak, Wyprawy profesora Ciekawskiego oraz Ciuchcię i Budzika. Wydał kilkanaście książek: „Zając Poziomka” ( wraz z Ewą Chotomską), „Kulfon i Monika”, „Zapraszamy do przygody”, „Dziwne historyjki”, „Wielkie przeboje Krzysia Profesorka i Fasolek”, „Pirat Jędruś”, „Kulfon, co z ciebie wyrośnie?”, „Przeboje Profesora Ciekawskiego”, „Zenek i mrówki” oraz najnowszą „Afera smoka Nudożera”.

W 1983 roku, wraz z Ewą Chotomską, założył znany dziecięcy zespół wokalno-taneczny „Fasolki”, dla którego komponował piosenki. Sympatyczny gość był również twórcą, redaktorem naczelnym i producentem miesięcznika dla dzieci „Ciuchcia”.

Po spotkaniu, które przebiegało w milej i zabawnej atmosferze dzieci zakupiły książki pisarza oraz otrzymały autografy.

Irena Bartosz