14.10.2012

Urodziny Kubusia Puchatka

14 października na całym świecie obchodzimy urodziny Kubusia Puchatka.


91 lat temu, właśnie 14 października w Londynie, ukazała się po raz pierwszy drukiem książka "Kubuś Puchatek". Rozpoczęła się międzynarodowa kariera Alana Alexandra Milne oraz słynnego misia.

Przygody Kubusia Puchatka doczekały się wielu ekranizacji i adaptacji teatralnych na całym świecie. Książki te Alan Milne napisał z myślą o swoim kilkuletnim synku, któremu podarował na urodziny pluszowego misia - Kubusia Puchatka.


 Oto oryginalne zabawki stanowiące pierwowzór Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Foto: Wikipedia

Kubuś Puchatek to Miś o Bardzo Małym Rozumku. Jest bardzo łakomy, stale ma chęć na małe conieco, lubi leniuchować. Potrafi cieszyć się wszystkim i jest wszystkim życzliwy. Jeżeli nawet nie potrafi pomóc, jest dumny z tego, że się starał. Stale przekręca wyrazy i wyśpiewuje swoje mruczanki.

W pierwszej książce o Kubusiu Puchatku pojawiły się takie postacie jak: Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Sowa Przemądrzała, Mama Kangurzyca i Maleństwo oraz Krzyś (syn autora).


Większość postaci występujących w "Kubusiu Puchatku" miało swoje pierwowzory w maskotkach Krzysia. Kłapouchy był prezentem gwiazdkowym z 1921 r., Prosiaczek - podarunkiem od sąsiadki, Kangurzyca i Maleństwo pojawiły się w 1925 r., Tygrys jeszcze później. Krzyś nigdy nie miał Królika ani Sowy, ich postacie pochodzą od zwierząt zamieszkujących okolice farmy, która należała do państwa Milne.
(Źródło: Wikipedia)

Nasza puchatkowa biblioteczka

  
   


Spotkanie z Kubusiem to doskonała zabawa. Zapraszam do ułożenia kubusiowych puzzli oraz pomocy naszemu bohaterowi w drodze do miodu.

preview63 piecepreview110 piece
preview150 piecepreview35 piece


Wykorzystano:
Disney W.: Puchatku, cierpliwości! Warszawa, 2005.
Disney W.: Tygrys i przyjaciele. Warszawa.
Milne A.A.: Chatka Puchatka Warszawa, 1983.
Milne A.A.: Kubuś Puchatek Warszawa 2008
Usenko N.: Puchatkowe zaklęcie. Warszawa, 2003.Świętujemy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Zapraszam do zabawy!

 

Zobacz, co jeszcze się dzieje w naszej bibliotece.

Weź udział w konkursach!