Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

24.10.2012

Szkolne bajkopisanie

W październiku w bibliotece szkolnej trwa wielkie bajkopisanie. Wspólnie wymyślamy i zapisujemy kolejne fragmenty baśni. Autorami są wszyscy uczniowie.

Zobaczcie, co już napisaliśmy. Jeśli macie pomysł na dalszy ciąg, przyjdźcie do biblioteki i dopiszcie. Czekamy.


Dawno, dawno temu w podziemiach starego Bolesławca odnaleziono ślady przybyszów z kosmosu. Rozpoczęto poszukiwania obcych. Po spenetrowaniu kolejnych tuneli poszukiwacze zobaczyli tajemnicze wejście gęsto zrośnięte srebrnym bluszczem. Śmiałkowie postanowili usunąć pnącza i otworzyć tajemnicze drzwi. Nie była to jednak taka prosta sprawa. Po wielu próbach, wspólnymi siłami udało im się wreszcie pokonać przeszkodę. Ostrożnie przekroczyli próg i w ciszy, jaka nagle zapadła usłyszeli tupot wielu stóp. Nie zważając na niebezpieczeństwo poszli dalej. 

Nagle zobaczyli w ciemności tysiące malutkich, błyszczących oczu. Zatrzymali się przestraszeni. Wtedy rozbłysło światło, a przed oczami poszukiwaczy ukazały się małe myszki z czerwonymi oczkami. Jedna z myszek przemówiła ludzkim głosem:
- Chodźcie z nami. Od dawnana was czekamy.
W tym momencie myszko uformowały zwartą grupę, na czele której stanęła Myszka Mickey. Zaprowadziły poszukiwaczy do podziemnego kina. Kiedy zajęli miejsca w fotelach rozpoczął się seans filmowy. Pokazano film o lądowaniu obcych na Ziemi. Ludzie ze zdumieniem obserwowali miejsce lądowania. Były to okolice Bolesławca. Poznali to po zarysach charakterystycznego wiaduktu.

W pewnym momencie wiadukt stanął w płomieniach i film zakończono. W ciszy, jaka zapadła przemówiła Myszka Mickey. 
- Widzieliście pożar wiaduktu i miasta sprzed 1000 lat. Później starannie je odbudowaliście, ale teraz znowu grozi wam wielkie niebezpieczeństwo. W rocznicę lądowania na Ziemi, kosmicie ponownie zaatakują Bolesławiec. To będzie za kilka dni. Razem musimy temu zapobiec. 

Wszyscy bolesławianie zmobilizowali się do obrony miasta. Próbowali namówić do współpracy mieszkańców sąsiednich miejscowości, ale nikt nie chciał uwierzyć w zagrożenie ze strony kosmitów. 

Pomoc przyszła niespodziewanie. Przecierając ze zdumienia oczy, ludzie obserwowali jak wszystkie myszki, łącznie z Mickey, zamieniły się w dwugłowe stwory. Bestie parskały, chrumkały i wydawały mnóstwo innych dziwnych dźwięków. Przerażeni bolesławianie nie wiedzieli, czego się po nich spodziewać.

Ciąg dalszy znajdziecie TUTAJ


Świętujemy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Zapraszam do zabawy!

 

Zobacz, co jeszcze się dzieje w naszej bibliotece.

Weź udział w konkursach!

 0 komentarze:

Prześlij komentarz