Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

26.09.2012

65. rocznica śmierci Hugha Jonesa Loftinga

Dzisiaj przypada 65. rocznica śmierci Hugha Jonesa Loftinga (1886-1947), pisarza amerykańskiego, autora książek dla dzieci, przede wszystkim cyklu powieści o umiejącym rozmawiać ze zwierzętami doktorze Janie Dolittle z małego miasteczka Puddleby.

W skład cyklu wchodzą między innymi: Doktor Dolittle i jego zwierzęta (pierwszy tom cyklu), Podróże doktora Dolittle, Cyrk doktora Dolittle, Doktor Dolittle i tajemnicze jezioro, Doktor Dolittle i zielona kanarzyca.


Bardzo dawno temu żył doktor, a nazywał się Dolittle, John Dolittle. Doktor bardzo lubił zwierzęta i posiadał ich sporą gromadkę. Poza złotą rybką, mieszkającą w stawie z tyłu ogrodu, trzymał króliki w spiżarni, białe myszki w fortepianie, wiewiórkę w bieliźniarce i jeża w piwnicy. Poza tym posiadał jeszcze: kurczaki, gołębie, dwie owieczki i wiele innych stworzeń. Do jego ulubieńców należeli: kaczka Dab-Dab, pies Jip, świnka Geb-Geb, papuga Polinezja i sowa imieniem Tu-Tu. Doktor był postacią doprawdy niezwykłą - potrafił rozmawiać ze zwierzętami!

Pewnego dnia doktor otrzymał wiadomość z Afryki - małpy potrzebują jego pomocy. Natychmiast więc wraz ze swymi zwierzęcymi przyjaciółmi doktor wyrusza w podróż na Czarny Ląd, podczas której przyjaciele przeżywają mnóstwo zdumiewających przygód!

Źródło:lubimyczytac.pl

Sprawdź, czy znasz Doktora Dolittle. Rozwiąż quiz.

0 komentarze:

Prześlij komentarz