07.05.2012

Biblioteka ciągle w grze!

Książki o tematyce piłkarskiej w naszej bibliotece 

Do przerwy 0:1 - Adam Bahdaj 

Cóż może być wspanialszego dla chłopaka od gry w piłkę na własnym boisku? Absolutnie nic! No może tylko prawdziwy turniej „dzikich drużyn”, w którym zagrają zespoły z całej Warszawy! Zawodnicy Syrenki wreszcie pokażą swojemu głównemu przeciwnikowi – Huraganowi, kto tu rządzi.

Pełna humoru powieść o przygodach wychowanych przez ulicę chłopców z warszawskiej Woli. Przyjaciele, mimo szczęścia do wpadania w tarapaty i licznych przeszkód, z zapałem realizują swoje marzenia, nie podają się, walczą o sportowe laury.

Franklin gra w piłkę nożną - Paulette Bourgeois, Brenda Clark 

Czy w sporcie najważniejsze jest wygrywanie? Franklin i jego drużyna tak właśnie myślą. Tak bardzo pragną wygrać, że nie wygrali jeszcze ani jednego meczu. W końcu trener przekonuje ich, że od wygrywania ważniejsza jest zabawa i współdziałanie.
Strzał w dziesiątkę - Karin Hagemann 

Do wielkiego turnieju okręgowego pozostało jeszcze tylko kilka tygodni. Zaledwie kilka tygodni, zanim Uliczni Kopacze zmierzą się z młodzieżową reprezentacją stolicy. Ileż daliby za turniejowe zwycięstwo...! Ale jak tego dokonać? Nie mają nawet trenera. A Tom, ich libero, od wielu dni błądzi myślami gdzie indziej. Największy problem Toma nie ma bowiem nic wspólnego z futbolem: jego mama szuka nowego towarzysza życia. Paul wpada wówczas na pewien pomysł...

Koszmarny Karolek i bestia boiska - Francesca Simon 

W książce tej poznajemy kolejne przygody Koszmarnego Karolka i jego wypróbowanej paczki przyjaciół. Przed naszym bohaterem otwiera się wyjątkowa szansa. Pani Kat- Toporska oznajmia klasie, że ma dwie wejściówki na bardzo ważne spotkanie piłki nożnej. Dostanie je bohater wewnątrzklasowego meczu. Problem jest jeden. Karolek zupełnie do tej pory nie radził sobie na boisku. Jako piłkarz zawsze był bardzo kiepski. Jednak chce się wznieść na wyżyny, by dostać wymarzone bilety. 

Książki o piłkarzach i piłce nożnej 

Clive Gifford - Piłka nożna 

Encyklopedia zawiera wiele informacji o najpopularniejszym w naszym kraju sporcie. Poznasz reguły obowiązujące na piłkarskim boisku, dowiesz się, jak wyglądają treningi drużyn piłkarskich, a dzięki wskazówkom dotyczącym stosowanych technik wzbudzisz podziw swoich kolegów. 

Wojciech Lipoński - Dzieje sportu polskiego 

Dzieje sportu polskiego rozpoczynają się od wyścigów zwanych włościańskimi i turniejów rycerskich, a kończąc na najnowszych rekordach. Sportowymi bohaterami są nie tylko lekkoatleci i piłkarze, ale także rycerze czy bracia kurkowi.

Młody odkrywca. Piłka nożna 

Z tej książki dowiesz się wielu ciekawych rzeczy o piłce nożnej, jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Jakie są zasady gry w piłkę nożną? Jak najlepiej podawać i przyjmować piłkę? Jakie są najlepsze międzynarodowe drużyny? Zwróć uwagę na działy: Słowniczek piłkarski. Rekordy. Skarb kibica.
Tadeusz Olszański - Gol! 

Reportaże oparte na osobistych spotkaniach i wrażeniach autora. Pojawiają się sylwetki piłkarzy: Beckenbauer, Best, Cruyff, Jaszyn, Maradona, Pele, Rossi, oraz trenerów: Bearzot, Herberger Kovacs, Sebes.

Piotr Skurzyński - Leksykon sportu 

Ta książka to wielka gratka dla wielbicieli sportu. Znajduje się w niej opis zarówno popularnych, jak i tych mniej znanych dyscyplin sportowych. Autor w zwięzły sposób przedstawia zasady każdej z nich, dorzucając przy okazji garść ciekawostek. Dowiemy się z niej także co to są zasady fair play, dlaczego niektórzy sportowcy stosują doping i jakie dyscypliny są najbardziej dochodowe. Książka jest bogato ilustrowana pięknymi zdjęciami sportowców i obiektów sportowych.

Rozdziały piłkarskie:
  • Najpopularniejsza gra zespołowa świata 
  • Futbol w światowym wydaniu 
  • Futbol w Polsce 
  • Mundial 
Sławni Polacy. Sportowcy 

Prezentacja 30 postaci, których dokonania wpisały się na zawsze w historię polskiego i światowego sportu. Autorzy przybliżają sukcesy zawodowe, życie osobiste także piłkarzy: Włodzimierza Lubańskiego, Kazimierza Deyny, Jana Tomaszewskiego, Grzegorza Lato, Zbigniewa Bońka.
Andy Smith - Niezbędnik sportowca. Piłka nożna 

Książka przedstawia historię gry, jej początki oraz warianty. Ponadto autorzy służą czytelnikowi wieloma cennymi i praktycznymi radami, które pomogą graczom - amatorom i wielbicielom tej dyscypliny osiągnąć mistrzostwo. Nie zabraknie tutaj także opowieści o tych, którzy już stali się piłkarzami wszech czasów i których nazwiska zmieniły oblicze sportu. 
Piotr Szymanowski - Mistrzowie sportu

Czym mierzyć sportową wartość zawodniczki lub zawodnika? Wiadomo, osiągnięciami. Popularność sportowca zależy od wielu czynników. Można być mistrzem w dyscyplinie, którą mało kto się pasjonuje. Można skończyć karierę i żyć zwykłym życiem z dala od blasku fleszy. Ale najlepiej łączyć w sobie cechy prawdziwego zwycięzcy: chęć i wolę walki, upór w dążeniu do celu i niezwykłe umiejętności.

Rozdział Piłka nożna zawiera podrozdziały:
• Pan Kazimierz
• Kazimierz Deyna
• Zbigniew Boniek
• Pele
• Franz Beckenbauer
• Lew Iwanowicz 

Robert Zsolt - Piłkarze. Sportowcy

Książka autorstwa węgierskiego reportera o piłkarzach pochodzących z jego ojczyzny.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz