Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

16.04.2012

W świecie zwierząt

W kwietniu spotykamy się z książkami o zwierzętach. Większość z nich znajduje się w dziale "Powieści i opowiadania przyrodnicze". W tym miesiącu możecie je także przejrzeć na wystawce w czytelni. Na kartach zebranych tam książek przeczytamy o zwierzętach dużych i małych; czworonożnych i leśnych; drapieżnych, groźnych i łagodnych . Spotkamy się ze zwierzęcymi przygodami i zwyczajami; radościami i smutkami. Warto się z nimi zaprzyjaźnić.

Jedną z książek przyrodniczych znajdujących się w zbiorach naszej biblioteki jest „Nasz przyjaciel Gumbo” Mel Friedman , Ellen Weiss. Jest to drugi tom cyklu „Klub ratowników zwierząt”. O czym opowiada książka?


„Pewnego dnia spełnia się największe marzenie Lisy. Do jej domu trafia dwuletni szympans, którym dziewczynka ma się zaopiekować aż do jego powrotu do Zoo.

Gumbo okazuje się bardzo mądrym i przyjaznym stworzeniem, chociaż potrafi wywołać w domu niezłą awanturę. Lisa nie wyobraża sobie, żeby jej milusiński z powrotem trafił do klatki dla zwierząt.

Czy dziewczynkom uda się znaleźć nowy dom dla małpki? Dlaczego rodzice nie przepadają za szympansami? Jak pokazać "przepraszam" na migi? Do czego przydaje się telewizja? Przeczytasz o tym w drugim tomie opowieści o nieustraszonych Ratownikach Zwierząt.” (Źródło: http://ksiazki.wp.pl/)

Tę i wiele innych ciekawych książek ze zwierzętami w roli głównej znajdziecie w bibliotece szkolnej. Zapraszam do czytania.

Mam też niespodziankę. Trzy osoby, które jako pierwsze przyjdą do biblioteki i odpowiedzą na pytanie „W jakim dziale biblioteki znajdują się książki o zwierzętach?” otrzymają słodkie nagrody.

0 komentarze:

Prześlij komentarz