Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

04.03.2012

Tydzień E-książki

Baner promujący Tydzień eKsiążki 2012, wykonany przez Magdę Szuflitę.

Książka elektroniczna ma już 40 lat! Obchodzony w dniach 4-10 marca Tydzień E-książki jest więc doskonałą okazją, aby spróbować pobrać e-booka za pośrednictwem naszej strony i przeczytać go. Podobnie jak w zeszłym roku, zachęcam do przeglądania e-booków i przeczytania choćby jednego z nich.

Możecie także wziąć udział w konkursach z okazji Światowego Tygodnia eKsiążki.

Nasza biblioteka także bierze udział w obchodach tego międzynarodowego święta książki elektronicznej.
W Internecie dostępne są legalne darmowe kolekcje e-booków. Wybrałam miejsca z polskimi e-książkami.

Wolne Lektury
Biblioteka cyfrowa tworzona przez Fundację Nowoczesna Polska; oferująca lektury szkolne i inne książki.


Federacja Bibliotek Cyfrowych

Korzystając z zamieszczonej na stronie wyszukiwarki, przeszukujemy zasoby polskich bibliotek cyfrowych tworzonych przez biblioteki, uczelnie archiwa, muzea i ośrodki badawcze.

Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona

Biblioteka cyfrowa oferująca teksty literackie, naukowe, dokumenty historyczne, czasopisma, fotografie i inne, których oryginały znajdują się w Bibliotece Narodowej.


Darmowe książki w sklepie cyfrowaszafa.pl

Zbiór darmowych e-booków dostępnych w sklepie internetowym cyfrowaszafa.pl. Znajdziemy tam książki należące do klasyki literatury polskiej i światowej.


Polskie książki w Feedbooks.com

Lista darmowych polskich e-booków dostępnych w Feedbooks.com; w serwisie publikowana jest nowa literatura, umieszczana tam przez autorów książek.


Projekt Gutenberg http://www.gutenberg.org/

To chyba najbardziej znane miejsce w sieci gdzie można znaleźć bezpłatne treści. Większość tytułów jest w języku angielskim, ale jest też wiele pozycji w innych językach: francuskim, niemieckim, hiszpańskim. Dzieł w języku polskim jest niewiele.Więcej o obchodach Tygodnia E-książki można dowiedzieć się na stronach portalu http://www.eksiazki.org/ w serwisie Bibliosfera oraz międzynarodowej stronie poświęconej temu wydarzeniu: http://ebookweek.com/


Akcji patronuje Sowa Alojzy z e-czytnikiem pod pachą.

0 komentarze:

Prześlij komentarz