Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

27.02.2012

30.rocznica śmierci Marii Kownackiej

Maria Kownacka (ur. 11 września 1894 w Słupie, zm. 27 lutego 1982 w Warszawie) – polska pisarka, tłumaczka z jęz. rosyjskiego, autorka "Dziennika Dziecięcego" redagowanego w czasie powstania warszawskiego, sztuk scenicznych i słuchowisk radiowych dla dzieci. Współpracowała z czasopismem "Płomyk". Więcej

Maria Kownacka - Plastusiowy pamiętnik

Plastuś to mały ludzik z plasteliny, bardzo popularny wśród dzieci. Doskonale przekazuje on pierwsze doświadczenia i wzruszenia z szkolnego życia. Co więcej, Plastuś nie jest tylko obserwatorem przygód uczniowskich, ale sam bierze w nich udział. Dotrzymuje kroku małej Tosi i jej kolegom w dostosowywaniu się do obowiązków ucznia, zasad koleżeństwa, porządku i poszanowania cudzej własności.
WięcejFragment książki do posłuchania w portalu Audioteka.
Czyta Joanna Pach.
Elektroniczne wydanie książki Marii Kownackiej "Plastusiowy Pamiętnik" opracowane na podstawie wydania książkowego z 1936 roku. Strona rodziny M. Olko.

Obejrzyj pierwszy odcinek filmu.Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji o życiu i twórczości pisarki.Spróbuj także ułożyć puzzle - ilustrację przedstawiającą Kajtka - bohatera książki Marii Kownackiej "Kajtkowe przygody".

previewKajtek

0 komentarze:

Prześlij komentarz