Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

18.12.2011

SZKOŁA Z KLASĄ 2.0

Bierzemy udział w ogólnopolskim programie Szkoła z Klasą 2.0 organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Będziemy pracować metodą projektów z wykorzystaniem TIK, opracujemy szkolny Kodeks 2.0 oraz zastanowimy się, jak w uczeniu się i w nauczaniu efektywniej wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK).

Program Szkoła z Klasą 2.0 pomaga rozwijać umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł i wykorzystywania wiedzy w praktyce. 16 grudnia odbyła się debata szkolna dotycząca korzystania z nowych mediów w nauczaniu, uczeniu się i życiu szkoły. Wzięli w niej udział przedstawiciele klas V i VI oraz nauczyciele pracujący w projekcie.Wszyscy uczestnicy byli podzieleni na grupy robocze, opracowujące poszczególne kwestie podlegające dyskusji. Każda z grup przedstawiła na forum swoje zdanie. Po prezentacji stanowisk, wspólnie redagowaliśmy propozycje zapisów kodeksowych.

1. Internet jest bardzo dobrym źródłem informacji, ale trzeba z niego korzystać mądrze: sprawdzać różne źródła, segregować i selekcjonować różne wiadomości.

2. Należy korzystać także z innych źródeł informacji, np. książek.

3. Nie wolno wchodzić na strony dla dorosłych.

4. Nie należy podawać swoich danych nieznajomym, o propozycjach spotkań, współpracy trzeba poinformować dorosłych.

5. Posługujemy się telefonami komórkowych tylko w razie potrzeby kontaktu np. z rodzicami. Podczas lekcji jest wyłączony, schowany w plecaku

6. Komputer wykorzystujemy nie tylko do gier, ale przede wszystkim do nauki.

7. W sieci nie podszywamy się pod inne osoby, nie umieszczamy zdjęć innych bez ich zgody.

0 komentarze:

Prześlij komentarz