Witamy na stronie Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu

15.12.2011

KSIĄŻKA ROKU

5 grudnia 2011 r. wręczono nagrody w dziedzinie literatury i grafiki książkowej dla dzieci i młodzieży.
"Książka Roku" jest doroczną nagrodą Polskiej Sekcji IBBY, ustanowioną w 1988 roku, a finansowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Instytutu Książki.

Nagrodę literacką Książka Roku 2011 otrzymały:

Joanna Klara Teske za książkę dla dzieci Pies w Krainie Wędrującej Nocy


Jest to opowieść o wędrówce dwojga przyjaciół, którym przewodnikiem jest pies. Wędrują za radą czarownicy w poszukiwaniu zapachu fiołków, który jakoby ma moc, by ukoić smutek królewny. Męczy ich jednak niepewność, czy aby wyprawy nie podjęli na darmo, skoro nie wzięli ze sobą jabłka – podarunku od czarownicy. Nie mogli go wszakże zabrać ze sobą, bo czarownica poczęstowała królewicza jabłkiem, którego nie miała. (Źródło: Wydawnictwo "Mimochodem")

oraz Zofia Beszczyńska za książkę dla młodzieży Jajko księżyca.
 


- Mam na imię Anabella i chcę opowiedzieć co mi się niedawno zdarzyło. A były to absolutnie dziwne i niezwykłe rzeczy. Dziwne i Niezwykłe: tak właśnie. A wszystko zaczęło się od Domu Naprzeciwko.

To bardzo piękna i poruszająca opowieść o dwunastoletniej dziewczynce, wyruszającej w niepokojącą wędrówkę przez świat z pogranicza łagodnej, czarodziejskiej baśni i mrożącego krew w żyłach horroru. (Fragment recenzji dr. Grzegorza Leszczyńskiego. Źródło: Wydawnictwo Akapit Press)

0 komentarze:

Prześlij komentarz