Witamy na stronie Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu

27.11.2011

POEZJA ŁĄCZY LUDZI- MÓJ ULUBIONY WIERSZ

Weź udział w IV Ogólnopolskim Konkursie „Poezja łączy ludzi - Mój ulubiony wiersz”.

Gala finałowa odbędzie się w Berlinie, w Akademie Der Kunste, na początku czerwca 2012 roku, na którą zaproszeni zostaną Polscy Laureaci.

Według przyjętych kryteriów przez organizatora konkursu - Evens Foundation uczniowie pragnący zgłosić się do konkursu proszeni są o napisanie dwustronicowego eseju (nie więcej niż 3600 znaków) o swoim ulubionym wierszu i o swoim życiu.


Esej powinien zawierać odpowiedzi na umieszczone poniżej pytania:
1. Jaki jest Twój ulubiony wiersz (tekst, autor) i kiedy go po raz pierwszy przeczytałaś, (- łeś)?
2. Dlaczego właśnie ten wiersz jest dla Ciebie ważny?
3. Gdzie mieszkasz, jak wygląda Twój dzień, czego oczekujesz od życia, o czym marzysz itp?

Zasady konkursu:

1. W konkursie udział wziąć mogą uczniowie wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i pozagimnazjalnych w Polsce.

2. Prace powinny być niedłuższe niż 3600 znaków i należy je wysłać do 18 stycznia 2012 roku emailowo na adres magda@evensfoundation.be lub pocztą: p. Magdalena Braksator, Evens Foundation, Ul. Wilcza 8 M. 10, 00-532 WARSZAWA.

3. Szkoła przeprowadza eliminacje wstępne tak, aby liczba zgłoszeń nie przekroczyła 10 na szkołę.

4. Jury przyzna 3 główne nagrody i 5 wyróżnień. O trzech zwycięzcach nakręcone zostaną krótkie 5 minutowe filmy, które będą nadane przez Telewizję Publiczną w Polsce i w Niemczech. Jury ogłosi wyniki na początku lutego 2012.

5. Ze zwycięzcami skontaktuje się przedstawiciel fundacji i w terminie do 15 maja 2012 nakręcone zostaną o nich filmy.

6. Ogłoszenie wyników odbędzie się na początku czerwca 2012 w Berlinie podczas uroczystości, z udziałem przedstawicieli ministerstwa, fundacji i prasy. Na uroczystość zaproszeni zostaną nagrodzeni uczniowie i ich nauczyciele.

7. Skład Jury – Adam Zagajewski (przewodniczący)(poeta), Janusz Głowacki (pisarz), Maria Kotowska (polonista), Jacek Mierosławski (operator filmowy) oraz Ewa Zadrzyńska (reżyser).

Międzynarodowy Program Fundacji Evens: „Poezja łączy ludzi – Mój ulubiony wiersz” promuje poezję i jej miłośników z wiarą, że ich entuzjazmem zarażą się tysiące, jeśli nie miliony obywateli Nowej Europy. Program rozpoczął się w Polsce w 2006 roku. Program, na który składają się kilkuminutowe portrety filmowe osób, które prezentując swój ulubiony wiersz opowiadają o nim w kontekście swojego życia jest nadawany, co sobota przez TVP2. Poza tym filmy pokazywane są na specjalnych pokazach i konferencjach. Pokazy filmów odbyły się już w Warszawie, Paryżu, Wenecji, Budapeszcie, Wrocławiu, Tel Avivie, Nowym Jorku.

Strona konkursu

0 komentarze:

Prześlij komentarz