22.05.2011

TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

W roku 2011 obchodzimy jubileusz 10-lecia kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Pierwszego czerwca w Cieszynie polskim i czeskim nastąpi centralna inauguracja X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom i jednocześnie I Międzynarodowego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Celem Tygodnia Czytania Dzieciom, podobnie jak całej kampanii, jest uświadomienie wszystkim dorosłym: rodzicom, nauczycielom i wychowawcom potrzeby i znaczenia codziennego głośnego czytania dzieciom. Naukowcy oraz praktycy zgodnie twierdzą, że systematyczne głośne czytanie dziecku rozwija słownictwo, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację. Jest to najlepsza metoda wychowania mądrego, kulturalnego, kreatywnego i ciekawego świata człowieka.

Tegoroczny jubileuszowy Tydzień Czytania Dzieciom odbywa się pod hasłem Czytanie łączy Europę.

W czerwcu przypada także 10. rocznica śmierci Tove Jansson. Połączymy więc obie rocznice i poznamy twórczość wybitnej przedstawicielki europejskiej literatury dla dzieci, jaką jest Tove Jansson.

Włączamy się do akcji, tradycyjnie pod hasłem "Gimnazjaliści czytają dzieciom". Czytać będą kolejne rozdziały „Opowiadań z Doliny Muminków” fińskiej pisarki. Nasz TYDZIEŃ odbędzie się w dniach 23-27.maja. Połączymy go z odbywającym się w tym czasie w szkole TYGODNIEM HUMANISTYCZNYM.Na zakończenie Tygodnia Głośnego Czytania uczniowie klas II uczestniczyli w konkursie – zabawie pod hasłem „Tajemniczy świat Muminków”. Trzyosobowe reprezentacje klas wykazały się dużą znajomością muminkowej tematyki oraz stworzyli swoje wizje nowego trolla w Dolinie Muminków.Koleżanki i koledzy entuzjastycznie im dopingowali, bawili się wierszami Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz zmierzyli się z niezwykle trudnymi łamańcami językowymi. Wszyscy świetnie się bawili.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz