11.03.2011

Tydzień z Internetem 2011

Pomyszkuj w bibliotece

Zakończył się „Tydzień z Internetem 2011”. W spotkaniach zorganizowanych w ramach tej ogólnoeuropejskiej akcji, mającej na celu zachęcenie do korzystania z zasobów i możliwości Internetu, w naszym kraju udział wzięło aż 6 786 osób, zaś w całej Europie – 112 074 osoby!

Europejska kampania Get Online Week 2011 trwała od 28 lutego do 5 marca, zorganizowana została przez sieć Telecentre - Europe pod honorowym patronatem Neelie Kroes – komisarz UE ds. agendy cyfrowej. W Polsce kampanię pod nazwą „Tydzień z Internetem 2011” koordynowała Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


W Polsce „Tydzień z Internetem 2011” to projekt skierowany przede wszystkim do osób powyżej 50. roku życia, bowiem z najnowszych badań wynika, że ponad 10 milionów Polaków po 50. roku życia nie korzysta z Internetu.


W naszej szkole w akcji uczestniczyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wzięli udział w zajęciach Rozmowa? – bezcenna, czyli jak skorzystać z komunikatora internetowego - spotkanie polegające na pokazaniu łatwego i bezpłatnego narzędzia, jakim jest komunikator internetowy Skype. Dzięki niemu można całkowicie bezpłatnie rozmawiać z osobami w najdalszej części świata. Dodatkowo Skype daje możliwość zobaczenia osoby, z którą się rozmawia.


Zajęcia odbyły się jednocześnie w pracowni komputerowej i bibliotece szkolnej, co umożliwiło uczestnikom zapoznanie się z pełnymi możliwościami Skype’a.


Strona główna akcji: http://getonlineweek.eu/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz