Witamy na stronie biblioteki SP1 w Bolesławcu.

Znajdziecie tutaj aktualne informacje, konkursy, porady, lektury i nowości, elektroniczne materiały oraz wiele innych interesujących wiadomości.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu

Jesteśmy biblioteką Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu.

Co czytać, czyli o książkach na bibliotecznych półkach

W naszej bibliotece znajdziecie wiele interesujących książek z literatury pięknej i popularnonaukowej.

Myślę, więc czytam

W czytelni możecie skorzystać z literatury popularnonaukowej i poczytać czasopisma. Zachęcamy do częstych odwiedzin.

Konkursy, wystawy, plebiscyty, projekty …

Nasza biblioteka jest miejscem, w którym zawsze dzieje się coś ciekawego.

e-Twinning w bibliotece szkolnej

Współpracujemy z wieloma europejskimi szkołami wykorzystując nieograniczone możliwości technologii informacyjnej.

22.10.2010

EUROPEJSKA ODZNAKA JAKOŚCI

Trzy projekty, realizowane w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 w roku szkolnym 2009/2010, otrzymały KRAJOWĄ oraz EUROPEJSKĄ ODZNAKĘ JAKOŚCI, przyznawaną przez Centralne Biuro Akcji eTwinning z siedzibą w Brukseli.

Odznaka Jakości jest wyrazem uznania dla nauczycieli i uczniów za wysoki poziom działań poświęconych projektowi eTwinning.

Nagrodzone projekty:

a) BOOKS MAKE FRIENDS and FRIENDS MAKE BOOKS. Strona projektu >>>
b) The traditions and celebrations of my school. Strona projektu >>>
c) Spring in the eyes of children.     

Program eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Narodowe Biuro Akcji eTwinning z każdego kraju ocenia zgłoszenia szkół do Odznaki Jakości i przyznaje je, jeśli projekt spełnia wymagane kryteria. Musi być bez zarzutu w następujących obszarach:
- innowacja pedagogiczna i kreatywność,
- integracja z programem nauczania,
- współpraca pomiędzy szkołami,
- kreatywne wykorzystanie technologii ICT,
- trwałość i możliwość przenoszenia
- wyniki i korzyści
Europejska Odznaka Jakości przyznawana jest przez

Centralne Biuro Akcji eTwinning tym szkołom, w których projekcie co najmniej dwóch partnerów otrzymało Krajową Odznakę Jakości eTwinning.

13.10.2010

Warto przeczytać

W naszej bibliotece znajdą Państwo wiele ciekawych publikacji dotyczących wychowania dziecka, psychologii i pedagogiki. Zachęcamy do korzystania ze zbiorów. Poniżej prezentujemy krótkie recenzje wybranych pozycji.

Baum H. : Małe dzieci - duże uczucia. Kielce, 2002.

Dzieci odkrywają w zabawie swoje emocje. Książka ta jest skarbnicą pomysłów na zabawy, które ułatwiają dzieciom odkrywanie i doświadczanie różnorodnego i bogatego świata uczuć. Są to zabawy uczące rozpoznawania uczuć u siebie oraz u innych osób.






Braun D.: Badanie i odkrywanie świata z dziećmi. Kielce, 2002.

Przedstawione w niniejszej książeczce pomysły i propozycje nauki, poprzez odkrywanie i badanie świata, dają dzieciom możliwość samodzielnego zdobywania wiedzy w zabawie i eksperymentach oraz wspierają je w zbieraniu nowych doświadczeń. Są bodźcami dla dziecięcych działań, prób i wypraw odkrywczych oraz dodają odwagi do samodzielnych badań i wynalazczości.
Budzą one ciekawość dla fenomenów przyrody oraz przybliżają je, ilustrując w różnorodny sposób.



Elias M. J., Tobias S. E., Friedlander B. S.: Dziecko emocjonalnie inteligentne. Ze wstępem Daniela Golemana, autora "Inteligencji emocjonalnej". Poznań, 1998.

Wychowanie zgodne z zasadami inteligencji emocjonalnej wykorzystuje określone, proste i ważne techniki, które rozwinęły się z praktycznych ćwiczeń, jakie autorzy prowadzili z rodzicami, rodzinami i w szkołach.
Podstawą takiego wychowania jest konstruktywna, pozytywna i twórcza praca rodziców nad własnymi emocjami oraz emocjami dzieci, z uwzględnieniem uwarunkowań biologicznych i roli uczuć w ludzkiej naturze.
To sprawia, że wychowanie według zasad inteligencji emocjonalnej jest w porównaniu z innymi technikami wychowawczymi zarówno nowatorskie, jak i realistyczne oraz praktyczne. Ten sposób wychowania służy w dużej mierze usunięciu stresów i przywróceniu w naszych rodzinach i relacjach z dziećmi odrobiny radości.

Forehand Rex, Long Nicholas: Jak wychowywać uparte dziecko. Warszawa, 2000.

Praktyczny poradnik dla rodziców dzieci upartych - w wieku od dwóch do sześciu lat, sprawiających kłopoty wychowawcze. Proponowany w książce pięciotygodniowy program pomaga zrozumieć, co kształtuje zachowanie małego uparciucha, uczy umiejętności efektywnego radzenia sobie z problemami wychowawczymi oraz przedstawia sposoby ''naprawy'' relacji nie tylko z dziećmi, lecz także między rodzicami. Autorzy poświęcają uwagę problemom związanym między innymi z:
- agresją dziecka
- nadpobudliwością
- nieposłuszeństwem
- rywalizacją między rodzeństwem
- lękami nocnymi
- napadami złości
- jedzeniem
- zasypianiem
- porannym wstawaniem.
Mówią też o wpływie konfliktowych sytuacji w rodzinie, rozwodów, depresji, alkoholizmu czy telewizji na psychikę dziecka i proponują konkretne rozwiązania.

Kiedy pozwolić? Kiedy zabronić? Dzieciom od 2 do 16 lat. Jasne reguły pomagają wychowywać. Gdańsk, 2001.

Podstawą skutecznego wychowywania jest konsekwentne wyznaczanie granic, umożliwiających dziecku orientację w otaczającym je świecie. R. J. MacKenzie omawia typowe błędy popełniane przez rodziców, wyznaczających dziecku zbyt sztywne, zbyt szerokie lub niestałe granice.
Opisuje granice odpowiednie dla dzieci na różnym etapie rozwoju oraz skuteczne metody ich ustalania. Omawia też problem komunikacji w rodzinie. Na przykładach zaczerpniętych z codziennego życia pokazuje, jak często rodzice, mimo najlepszych chęci, zupełnie nieświadomie przekazują dziecku wewnętrznie sprzeczne komunikaty.
Lekturę polecamy rodzicom, nauczycielom i wychowawcom, którym zależy na nawiązaniu przyjacielskich relacji z dzieckiem, bez ryzyka utraty autorytetu.

Prekop J., Schweizer Ch.: Dzieci są gośćmi, którzy pytają o drogę. Poradnik dla rodziców. Kielce, 2001.

W tym poradniku dla rodziców zebrane zostały długoletnie doświadczenia psychologa dziecięcego i pediatry.
Wychowanie dziecka oznacza przede wszystkim bezwarunkowe zaakceptowanie go w wyjątkowości jego dziecięcej istoty. Przykłady z życia codziennego pokazują, w jaki sposób rodzice mogą towarzyszyć swoim dzieciom.




Shapiro S., Skinulis K. i R.: 50 sposobów jak radzić sobie z dziećmi w trudnych sytuacjach. Poznań, 1998.

Autorzy książki, doświadczeni terapeuci, wyszczególnili pięćdziesiąt typowych sytuacji wychowawczych, które zazwyczaj stają się zarzewiem konfliktu albo sprawiają, że czujesz się bezradny. W przystępny, krótki i dowcipny sposób podsuwają mądre, proste rozwiązania oraz wzorce rodzicielskich zachowań.
Rady zawarte w książce - praktyczne i oparte na przekonaniu, że dzieci w znacznej mierze kierują się własną mądrością - na pewno okażą się cenne dla wszystkich rodziców.



Woititz Janet G. : Jak stworzyć dziecku wymarzone dzieciństwo i uniknąć błędów naszych rodziców. Gdańsk, 2001.

Nie wszyscy rodzice z sympatią myślą o własnym dzieciństwie, niektórzy z nich zachowali bowiem w pamięci bolesne wspomnienia. Przemoc, emocjonalna lub fizyczna, lęk, wstyd i poczucie winy niejednokrotnie pozostawiają trwałe ślady w psychice.
Jak oszczędzić tego wszystkiego własnym dzieciom i nie powielać błędów wychowawczych swoich rodziców? Jak stworzyć stabilny, dobrze funkcjonujący dom, w którym dzieci czułyby się bezpieczne, kochane i szanowane? Na te pytania stara się odpowiedzieć J.G. Woititz, która przez ponad dwadzieścia lat pracowała z rodzinami, a swoje doświadczenia terapeutki, matki i autorki poczytnych książek wykorzystała w tej właśnie publikacji.

12.10.2010

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – MY TEŻ

12 października reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w inauguracji akcji „Rozczytany Bolesławiec”. Organizatorem i koordynatorem projektu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu.


Bohaterem spotkania był Mikołajek, który rozbawił wszystkich i zachęcił do czytania serii swoich przygód napisanych przez René Goscinny'ego i zilustrowanych przez Jean-Jacques'a Sempé.


Dzieci wysłuchały opowieści w wykonaniu Pana Prezydenta Piotra Romana i dziennikarzy Lokalnej Telewizji Azart-Sat. Wspaniale odpowiadały na pytania konkursowe oraz odebrały atrakcyjne upominki.


Biblioteka szkolna także otrzymała wspaniały prezent - piękną kolekcję książek „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Pamiętajmy i przypominajmy dorosłym! Czytajcie nam - „dwadzieścia minut dziennie, codziennie”!


Więcej w galerii >>>

11.10.2010

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik jest wyjątkowym miesiącem dla bibliotek szkolnych. Na całym świecie obchodzony jest bowiem Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych! W naszej bibliotece odbyło się szereg imprez i było mnóstwo atrakcji. Podobnie jak w latach ubiegłych zrealizowaliśmy projekt „Miesiąc z książką i biblioteką”.


Wszystkie klasy, wspólnie z wychowawcą lub nauczycielem języka polskiego, na zaproszenie bibliotekarza, odwiedziły bibliotekę. Liczne plakaty, nadające bibliotece odświętny wygląd, zachęcały do czytania. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie układ i rozmieszczenie zbiorów, dowiedzieli się o realizowanych projektach, uroczystościach i konkursach czytelniczych.


Uczniowie wzięli udział w konkursach:
- "Mój przyjaciel Miś”.
- "Moja ulubiona książka",
- "Przeczytaj i poleć innym" - recenzje ulubionych książek.
- „Powrót do Stumilowego Lasu” – ogólnopolski konkurs czytelniczy.

Podczas Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek uczniowie obejrzeli wystawy:
- „Zapraszamy do biblioteki”
- „Nowe książki w bibliotece”
- „Nowe projekty eTwinning w bibliotece szkolnej”
- „Życie i twórczość Marii Konopnickiej” Wystawa z okazji 100. rocznicy śmierci MARII KONOPNICKIEJ.

Inne październikowe atrakcje to: promocja strony internetowej "Czytelnicy polecają", kiermasz "Książka za grosik", plebiscyt na najciekawszą nową książkę oraz zaproszenie do udziału w projektach eTwinning.


Laurki, rysunki i kwiaty, wręczane przez najmłodszych czytelników, potwierdziły, że było warto!

O książkach na bibliotecznych półkach

W naszej bibliotece możecie znaleźć książki o różnej tematyce. Warto wiedzieć, co i gdzie się mieści, bo wtedy samodzielnie można wyszukać coś najodpowiedniejszego dla siebie. Znając biblioteczne działy, poruszacie się między regałami sprawnie i pewnie. Dlatego poświęćcie chwilkę czasu i pozwólcie oprowadzić się po naszym księgozbiorze.

Przede wszystkim pamiętajcie, że książki ułożone są tematycznie, w działy, a w każdym dziale alfabetycznie według nazwisk autorów.

L jak lektury

Najbardziej znanym i najczęściej przez Was odwiedzanym działem jest oczywiście dział lektur (L), w którym czeka na Was wszystko to, o czym mówicie i piszecie na polskim. By się nie denerwować, że zabrakło lektury, przychodźcie zaraz po zapowiedzi omawiania. Nie czekajcie do ostatniej chwili. Warto wiedzieć, że w tym bibliotecznym zakątku obowiązuje podział na klasy.


Bw – czyli bajeczki i opowiadania dla najmłodszych

B jak baśnie

Najmłodszych, od klasy pierwszej do trzeciej, zapraszamy (co nie oznacza, że dla starszych wstęp tam jest wzbroniony) do działów oznaczonych symbolami Bw i B. W pierwszym z nich zebrane są wszystkie bajeczki i opowiadania dla młodszych dzieci, wśród których goszczą opowieści o znanych wielu czytelnikom takich postaciach jak: Pingu, Krecik, czy Miś Guziczek. W drugim dziale (B) znajdziecie wszystkie przepiękne baśnie świata, nie tylko Andersena czy braci Grimm.

Ob – to powieści i opowiadania obyczajowe

Jeśli lubicie czytać o przyjaźni, pierwszej miłości, o szkolnym lub rodzinnym życiu waszych rówieśników, to udajcie się do działu oznaczonego symbolem Ob, gdzie znajdziecie powieści i opowiadania obyczajowe; między innymi książki o Mikołajku.

P – czyli powieści i opowiadania przygodowe

Gdy chcecie uczestniczyć w pasjonujących wydarzeniach i przeżyć przygodę, poczytać coś o żywej i wartkiej akcji, wybierzcie książkę z działu powieści i opowiadań przygodowych o symbolu P, w którym spotkacie się z Panem Samochodzikiem, trzema detektywami, bądź bohaterami książek Edmunda Niziurskiego. Czytając te powieści, czas szybko mija, a autor trzyma w napięciu do końca ostatniej strony.

Pf - powieści i opowiadania fantastyczne

Fani fantastyki swoje kroki powinni skierować do kącika powieści i opowiadania fantastyczne (Pf ), w którym króluje Harry Potter wraz z córką czarownic i dziełami Stanisława Lema.

Prz - powieści i opowiadania przyrodnicze

Przyrodników i wszystkich miłośników zwierząt zachęcamy do wędrowania między powieściami i opowiadaniami przyrodniczymi ( Prz ), których bohaterami są czworonożne, i nie tylko, małe i duże, stworzenia, na przykład pewna pajęczyca.

H – to powieści i opowiadania historyczne

Zainteresowani przeszłością Polski i świata zadowoleni będą z powieści i opowiadań historycznych ( H ), dzięki którym odwiedzą starożytny Egipt czy starożytną Grecję, dowiedzą się, jak to bywało w czasie panowania królów. Wszystko to dzięki ślicznej Tamit, Szubad żądającej ofiary czy Gniewkowi, synu rybaka, Ewy Nowackiej oraz Aliny Korty.

Hw – powieści i opowiadania z okresu II wojny światowej

Jeśli Wasze historyczne zainteresowania skupione są na okresie II wojny światowej, to szczególnie zapraszamy do działu Hw.

Pd – wiersze i wierszyki

Miłośników poezji zapraszamy do regału Pd, z wierszami poetów polskich i obcych.
Gdy wszystkie zakamarki i biblioteczne tajniki zostały odkryte, życzymy wszystkim samodzielnym udanych poszukiwań.

Do zobaczenia na bibliotecznym szlaku.

Regulamin Biblioteki - SCI

Szkolne Centrum Informacyjne służy uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły oraz rodzicom jako źródło wiedzy i informacji. Jest multimedialną pracownią, uczestniczącą w przygotowaniu uczniów do samokształcenia, w tym do korzystania z różnych źródeł informacji.

Regulamin wypożyczalni
1. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice.
2. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach wyznaczonych harmonogramem.
3. W bibliotece należy zachowywać się cicho i kulturalnie.
4. Czytelnik może wypożyczyć jednorazowo 4 książki na okres czterech tygodni, z możliwością przedłużenia terminu zwrotu.
5. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem.
6. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę biblioteczną, musi odkupić taką samą lub wskazaną przez bibliotekarza, odpowiadającą aktualnej wartości rynkowej zniszczonej lub zagubionej pozycji.
7. Wszystkie wypożyczone materiały biblioteczne muszą zostać zwrócone do Centrum najpóźniej na tydzień przed końcem roku szkolnego.
8. Uczniowie i pracownicy szkoły, którzy z niej odchodzą, obowiązani są do wcześniejszego rozliczenia się z biblioteką.

Regulamin czytelni
1. W czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów czytelni i wypożyczalni wpisując się do "Książki odwiedzin czytelni".
2. W czytelni należy zachować ciszę.
3. W czytelni nie można spożywać posiłków i pić napojów.
4. Wykorzystane czasopisma odnosi się na ustalone miejsce a książki z wypożyczalni oddaje się do nauczyciela bibliotekarza.
5. Niektóre wydawnictwa z księgozbioru podręcznego oraz czytelni mogą być wypożyczone do domu pod koniec pracy biblioteki, pod warunkiem zwrotu następnego dnia przed lekcjami.
6. Książki, czasopisma i inne dokumenty należy szanować. Zauważone uszkodzenia należy zgłaszać nauczycielowi bibliotekarzowi.

Regulamin korzystania ze stanowisk komputerowych
1. Komputery i Internet w bibliotece przeznaczone są do celów edukacyjnych /np. pisanie referatów, rozszerzanie wiedzy przedmiotowej, gromadzenie informacji do konkursów, olimpiad przedmiotowych/. Uczeń jest zobowiązany podać nauczycielowi-bibliotekarzowi tematykę zagadnień poszukiwanych w Internecie.
2. Użytkownik komputera musi posiadać elementarną znajomość jego obsługi i oprogramowania. Nauczyciel-bibliotekarz nie ma obowiązku obsługiwać komputera, jednak służy radą i pomocą.
3. Przed korzystaniem z komputera należy wpisać się do zeszytu odwiedzin (imię, nazwisko, klasa i temat poszukiwań).
4. Przy jednym stanowisku mogą znajdować się maksymalnie dwie osoby pracujące w ciszy. Okrycia wierzchnie należy pozostawiać w szatni, a torby, teczki itp. w przeznaczonym do tego miejscu.
5. Zabrania się wykonywania czynności naruszających prawa autorskie twórców lub dystrybutorów oprogramowania i danych. Niedozwolone jest dokonywanie przez użytkownika jakichkolwiek napraw sprzętu lub jego rozłączanie.
6. Nie rezerwuje się miejsc przy stanowiskach komputerowych, w wyjątkowych przypadkach jedno stanowisko może być zarezerwowane na potrzeby szkoły.
7. Maksymalny czas pracy przy stanowisku komputerowym wynosi 1 godz. W przypadku dużej liczby chętnych do korzystania z centrum multimedialnego, czas pracy przy komputerze będzie ograniczony.
8. W przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązujących zasad bibliotekarz ma prawo do natychmiastowego przerwania pracy użytkownika komputera. Za ewidentne łamanie regulaminu uczeń może zostać pozbawiony prawa korzystania z Centrum na określony czas.
9. Wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu sprzętu komputerowego należy niezwłocznie zgłaszać nauczycielowi – bibliotekarzowi.
10 Za wszelkie mechaniczne uszkodzenia sprzętu komputerowego i oprogramowania odpowiada /finansowo/ użytkownik. Jeśli jest niepełnoletni, wówczas odpowiedzialność ponoszą rodzice.

Multimedialne Centrum Informacyjne


W sierpniu 2006 roku, w ramach realizacji projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki Multimedialne Centrum Informacji w Bibliotekach Szkolnych i Pedagogicznych, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, otrzymaliśmy cztery nowe komputery z monitorami i sieciowe urządzenie wielofunkcyjne (skaner, drukarka i kopiarka) wraz z edukacyjnym oprogramowaniem multimedialnym.


Multimedialne Centrum Informacyjne służy uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły oraz rodzicom jako źródło wiedzy i informacji. Jest multimedialną pracownią, uczestniczącą w przygotowaniu uczniów
do samokształcenia, w tym do korzystania z różnych źródeł informacji.

Uczniowie mogą poszukiwać w Internecie lub w encyklopediach multimedialnych informacji potrzebnych do lekcji oraz rozwijania własnych zainteresowań. Mogą też tworzyć własne dokumenty i prezentacje oraz korzystać z dostępnych w bibliotece programów edukacyjnych i innych materiałów medialnych.

Z Multimedialnego Centrum Informacyjnego
można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00.

Szczegółowe zasady funkcjonowania Centrum określone zostały w Regulaminie.

8.10.2010

Życie i twórczość Marii Konopnickiej


Zapraszamy do biblioteki na wystawę z okazji 100. rocznicy śmierci Marii Konopnickiej. Prezentujemy na niej informacje o życiu i twórczości pisarki. Możecie obejrzeć też książki napisane przez Marię Konopnicką dostępne w naszej bibliotece. Zapraszamy.

6.10.2010

Znak Jakości Interkl@sa

4 października, w Sali Kolumnowej Sejmu reprezentacja Miejskiego Zespołu Szkół nr 2, z Dyrektorem – Kornelem Filipowiczem na czele, wzięła udział w uroczystości wręczenia Znaku Jakości Interkl@sa szkołom, które najlepiej przygotowują swoich uczniów do swobodnego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym oraz mądrego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii.



Podczas uroczystości pod patronatem Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny prestiżowe wyróżnienia, w obecności Wiceminister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas, Wicemarszałek Sejmu Ewy Kierzkowskiej, Przewodniczącej Rady Fundacji Grażyny Staniszewskiej oraz Członków Kapituły Znaku Jakości, odebrało 10 wyróżnionych szkół.

Z przyjemnością informujemy, że wśród nich znalazł się także Miejski Zespół Szkół nr 2 w Bolesławcu, który otrzymał Znak Jakości Interkl@sa na dwa lata. Działalność Szkolnego Centrum Informacyjnego przyczyniła się do tego w znacznym stopniu.

Organizatorem konkursu jest Fundacja - Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Organizację uroczystości finałowej wsparło Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy, inicjatywa edukacyjna "Partnerstwo dla Przyszłości" prowadzona przez Microsoft oraz spółka Plagiat.pl.

Galeria >>>

1.10.2010

MÓJ PRZYJACIEL MIŚ

Rozpoczynamy projekt o misiach i niedźwiedziach z całego świata. Jest to międzynarodowy projekt w ramach programu eTwinning. Biorą w nim udział szkoły z 10 krajów: Bułgarii, Czech, Francji, Islandii, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, USA.

Zaczynamy od zabawek – pluszowych misiów, książkach o nich i różnorodnych działań z nimi związanych: prac plastycznych, wystaw, wierszyków, gier i zabaw, konkursów. Projekt zakończymy prezentacjami niedźwiedzi, które żyją w naszych krajach. Wszystkie działania w pokażemy na wspólnym blogu. Wykorzystamy wiele nowoczesnych narzędzi ICT. W ten sposób przy pomocy zabawek poznamy nowe książki i rozwiniemy znajomość języka angielskiego oraz ... dowiemy się, jak być częścią większego zespołu.

Przewidywane rezultaty projektu:
1. Prezentacje książek o krajowych misiach.
2. Album fotograficzny z misiami z całego świata
3. Misiowa kolekcja kart z okazji Bożego Narodzenia
4. Książka kucharska z misiowymi przysmakami.
5. Tomik wierszyków – mruczanek.
6. Książka video (książka z opisem) misiowych zabaw i gier.
7. Książka o niedźwiedziach w Europie i Ameryce Północnej.
8. Pamiętnik misia.

Międzynarodowa strona projektu
Polska strona projektu

Czytelnictwo we wrześniu


Czytelnik września:

Klasy I-III: Amelia Kowalska – kl. 2a - 17 książek
Klasy IV-VI: Aleksandra Kłodnicka kl. 4b - 19 książek