Witamy na stronie Centrum Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 1 Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

06.06.2015

Cała Polska czyta w bibliotekach

6 czerwca zakończył się XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Cała Polska czyta w bibliotekach”. Tygodnie Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Nasza biblioteka, tradycyjnie wzięła udział w wydarzeniu. Czytamy głośno zarówno podczas Tygodnia Czytania Dzieciom, jak i w czasie spotkań w bibliotece w ciągu całego roku.

Czytamy w bibliotece oraz zachęcamy dorosłych, przede wszystkim rodziców, do codziennego głośnego czytania dzieciom. Podczas czytania wartościowej literatury, wspieramy rozwój psychiczny, intelektualny i moralny naszego dziecka, a i sami często doświadczamy radości, jaką daje kontakt z pięknym i mądrym tekstem literackim.
Zbliżają się wakacje. Będziemy spędzać więcej czasu z naszymi pociechami. Poświęćmy każdego dnia dwadzieścia minut na wspólne czytanie. Aby ułatwić Państwu wybór wartościowych książek polecam Przewodnik po dobrych książkach oraz Złotą Lista książek polecanych do głośnego czytania dzieciom opracowane przez Fundację Cała Polska czyta dzieciom.Film i foto:  http://www.cpcd.pl/0 komentarze:

Prześlij komentarz